• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 24728 - تاریخ انتشار : یکشنبه 19 دی 1395 - ساعت: 15:43

چاپ

۳۰ جلسه دادستان تهران درمورد زنجانی


سخنگوی قوه قضاییه گفت: دادستان تهران حدود یکسال بیش از 30 جلسه با نمایندگان نفت، وزارت اطلاعات و بخش‌های مختلف برگزار کرد.

به گزارش میانخبر، سخنگوی قوه قضاییه گفت: دادستان تهران حدود یکسال بیش از 30 جلسه با نمایندگان نفت، وزارت اطلاعات و بخش‌های مختلف برگزار کرد.

حجت الاسلام محسنی اژه‌ای در ادامه صد و ششمین نشست خبری خود گفت: بازپرس پرونده در همین راستا تحقیقات را بیشتر می‌کند و متوجه می‌شود که موضوع سنگین است و از بازپرس خواسته می‌شود که سایر پرونده‌های خود را رها کرده و فقط بر روی پرونده بابک زنجانی متمرکز شوند.

وی ادامه داد: از طرفی بیان شد که در رسیدگی به این پرونده لازم است دستگاه‌های مختلف اعم از وزارت کشور، ناجا، اطلاعات سپاه و ... کمک گرفته شود و همگی نسبت به گرفتن استعلام و پیگیری سوابق بابک زنجانی همکاری کنند.

اژه‌ای در همین راستا افزود: در راستای همکاری دستگاه‌ها ناجا گزارش مفصلی از اقدامات جزئی و کلی بابک زنجانی ارائه داد همچنین وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه نیز گزارشی در رابطه با وی ارائه دادند و بر اساس همین گزارشات بود که مشخص شد مبلغی که بابت خرید نفت دریافت شده بود به ایران بازنگشته و ارزی هم که بابت پرداخت برخی بدهی‌ها داده شده بود در خارج است و به کشور تحویل داده نشده است.

سخنگوی قوه قضائیه گفت: بازپرس پرونده در پیگیری مسائل خارج از کشور پرونده بابک زنجانی دستش بسته می‌شود چرا که در این پرونده یک کشور مطرح نبوده و چندین کشور دیگر نیز حضور داشتند. همچنین ما با بعضی از آن کشورها بحث پیگیری جرائم و مجرمین را نداریم.

اژه‌ای ادامه داد: بازپرس پرونده چندین جلسه را برای رسیدگی به پرونده بابک زنجانی تشکیل داد از جمله جلسه‌ای با حضور ریاست قوه قضائیه، معاون اول رئیس‌جمهور، وزیر اطلاعات، وزیر امور خارجه و ... تشکیل شد که در این جلسه گفته شد حجم رسیدگی به این پرونده زیاد است و در این پرونده اوراق بانکی زیادی ارائه شده در حالی که بانک مرکزی آن اوراق را تأیید نمی‌کند لذا لازم است دستگاه‌های مختلف کمک کنند تا اموال شناسایی و ردیابی شود که در آن جلسه تمامی دستگا‌های حاضر قول دادند که این موضوع را پیگیری کنند.

وی افزود: به دنبال جلسه اول که توصیه شد دادستان تهران کار قضایی خود را در مورد نوع اتهام و پیگیری قضایی پرونده ادامه دهد و کاری جدی را در ردیابی اموال شروع کرد اما باید توجه داشت که در رسیدگی به مسائل مربوط به خارج از کشور وزارت امور خارجه باید با دستگاه‌ قضایی همکاری کند و این موضوع را پیگیری کند.

سخنگوی قوه قضائیه همچنین اظهار داشت: دادستان تهران حدود یکسال بیش از 30 جلسه با نمایندگان نفت، وزارت اطلاعات و بخش‌های مختلف برگزار کرد و از همه بخش‌ها خواست تا اموال را شناسایی و ردیابی کند.


منبع : صراط

مطالب مرتبط با : ۳۰ جلسه دادستان تهران درمورد زنجانی
دیدگاه شما در مورد : ۳۰ جلسه دادستان تهران درمورد زنجانی

۳۰ جلسه دادستان تهران درمورد زنجانی تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ