• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 24813 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 22 دی 1395 - ساعت: 10:33

چاپ

میزان خسارت زلزله مرگبار خنج اعلام شد


مدیرکل مدیریت بحران استان فارس میزان خسارت زمین لرزه 5/1 ریشتری شهرستان خنج را اعلام کرد.

به گزارش میانخبر، فیاض پورمدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس دمیزان خسارت این زمین لرزه را 25 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: در زلزله خنج، به 206 واحد مسکونی در روستاهای سیف آباد، تخته و خیر آباد، بین 40 تا 60 درصد خسارت وارد شد.

فیاض پور افزود: 29 واحد قابل تعمیرند که برای بازسازی ، به هر واحد آسیب دیده تا سقف 200 میلیون ریال تسهیلات بانکی با بهره 4 در صد ، تا سقف 50 میلیون ریال وام بلاعوض و 25 میلیون ریال کمک خسارت وسایل خانگی پراخت می شود.

وی گفت: به تاسیسات دولتی و زیر بنایی شامل مراکز آموزشی، درمانگاه، مسجد، حسنیه، شبکه آب و برق و یک پل 8 متری خسارت کلی وارد شده است.

فیاض پور افزود: میزان خسارات به وزارت کشور اعلام و با پیمانکاران واحدهای نوسازی که در این زلزله دچار خسارت شدند برخورد می شود.

مسعود گل کاری مسئول عملیات جمعیت هلال احمر فارس با ارائه گزارشی از عملیات هلال احمر فارس در زلزله خنج گفت: 52 نیروی امداد گر با 15 دستگاه وسیله نقلیه سبک و سنگین به زلزله زدگان کمک کردند و 196 دستگاه چادر بین زلزله زدگان توزیع شده است.

17 دی زمین لرزه 5 و یک دهم ریشتری در شهرستان خنج استان فارس رخ داد که 4 کشته و 4 زخمی بر جا گذاشت.شهرستان خنج در 265 کیلومتری جنوب شیراز قراردارد.


منبع : فردا

مطالب مرتبط با : میزان خسارت زلزله مرگبار خنج اعلام شد
دیدگاه شما در مورد : میزان خسارت زلزله مرگبار خنج اعلام شد

میزان خسارت زلزله مرگبار خنج اعلام شد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ