• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 24839 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 22 دی 1395 - ساعت: 11:57

چاپ

سقوط کوهنورد لهستانی از ارتفاعات دماوند/ حال عمومی کوهنورد مساعد است


یک کوهنورد لهستانی پس از صعود به قله دماوند، هنگام بازگشت در ارتفاعات بالای پناهگاه بارگاه سوم به دلیل نامعلومی سقوط کرد.

به گزارش میانخبر، بنا به گزارش انجمن پزشکی کوهستان ایران، یک کوهنورد لهستانی در قالب تیمی چهار نفره پس از صعود به قله دماوند، هنگام بازگشت در ارتفاعات بالای پناهگاه بارگاه سوم به دلیل نامعلومی سقوط کرد و دچار ضربدیدگی مچ پای راست شد.

گفتنی است این کوهنورد بلافاصله با کمک همنوردان خود به بارگاه سوم منتقل و وقوع این حادثه به بخش جست‌وجو و نجات فدراسیون، امداد و نجات کوهستان هلال احمر و مسؤول قرارگاه پلور اطلاع داده شد.

بنا بر این گزارش در ابتدا تصمیم به پرواز هلی‌کوپتر امداد جهت انتقال مصدوم گرفته شد اما با توجه به شرایط پرواز ممنوع در تهران به دلیل مراسم تشییع جنازه و همچنین هوای نامساعد بارگاه سوم، بارش برف و متغیر بودن هوا، انتقال با هلی کوپتر امداد لغو شد.

در پایان یک تیم از امدادگران کوهستان هلال احمر جهت انتقال مصدوم به بارگاه سوم اعزام شد و در آنجا نیز با توجه به شرایط غیراورژانسی مصدوم و حمایت‌های خوب یک تیم سه نفره از کوهنوردان اصفهان، انتقال کوهنورد حادثه دیده به امروز موکول شد.


منبع : بلاغ

مطالب مرتبط با : سقوط کوهنورد لهستانی از ارتفاعات دماوند/ حال عمومی کوهنورد مساعد است
دیدگاه شما در مورد : سقوط کوهنورد لهستانی از ارتفاعات دماوند/ حال عمومی کوهنورد مساعد است

سقوط کوهنورد لهستانی از ارتفاعات دماوند/ حال عمومی کوهنورد مساعد است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ