• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 24950 - تاریخ انتشار : شنبه 25 دی 1395 - ساعت: 11:03

چاپ

ابهام جدید در قرارداد ایران با بوئینگ


خبرگزاری رویترز گزارش داده شرکت هواپیماسازی آمریکایی بوئینگ بر خلاف رقیب فرانسوی‌اش ایرباس، سفارش‌های ایران برای خرید هواپیما را در فهرست فروش سالانه‌اش ثبت نکرده است.

به گزارش میانخبر، خبرگزاری رویترز گزارش داده شرکت هواپیماسازی آمریکایی بوئینگ بر خلاف رقیب فرانسوی‌اش ایرباس، سفارش‌های ایران برای خرید هواپیما را در فهرست فروش سالانه‌اش ثبت نکرده است.

رویترز با اشاره به رقابت دو دهه‌ای شرکت‌های هواپیماسازی ایرباس و بوئینگ نوشته که شرکت فرانسوی (ایرباس) روز چهارشنبه گوی سبقت را از رقیب آمریکایی (بوئینگ) ربود.

شرکت ایرباس روز چهارشنبه اعلام کرد، در سال 2016 مجموعاً 731 سفارش جدید برای ساخت هواپیما دریافت کرده که 321 فروند آن مربوط به ماه دسامبر بوده است. شرکت بوئینگ، 668 سفارش برای خرید هواپیما داشته است.

به نوشته رویترز، با توجه به شکننده بودن تقاضاها در سایر نقاط دنیا، سفارش‌های ایران برای خرید هواپیما از وزنی خاص برای هر دوی آنها برخوردار بود.

اما، در حالی که ایرباس تمامی 100 سفارش‌ خرید ایران به استثنای دو مورد از آنها را در فهرست سفارش‌های سال گذشته ثبت کرده رقیب امریکایی 80 سفارش ایران را به حساب نیاورده است.

رویترز نوشته هنوز دلیل این اقدام بوئینگ مشخص نیست.

یک منبع نزدیک به بوئینگ گفته که این شرکت قدری از اینکه ایرباس چرا توانسته همه سفارش‌های ایرانی‌ها را ثبت کند سردرگم هستند.

تحلیلگران گفته‌اند تصمیم‌گیری درباره گزارش‌دهی رسمی این سفارش‌ها در فهرست فروش سالانه تا اندازه به وضعیت مجوز صادرات آمریکا بستگی دارد.


منبع : صراط

مطالب مرتبط با : ابهام جدید در قرارداد ایران با بوئینگ
دیدگاه شما در مورد : ابهام جدید در قرارداد ایران با بوئینگ

ابهام جدید در قرارداد ایران با بوئینگ تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ