• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 24952 - تاریخ انتشار : شنبه 25 دی 1395 - ساعت: 11:08

چاپ
تشییع آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نشان‌دهنده وحدت ملی کشور بود

تشییع آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نشان‌دهنده وحدت ملی کشور بود


امام جمعه موقت تهران گفت:درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی حادثه‌ای سنگین برای انقلاب اسلامی بود و تشییع وی وحدت ملی کشور را نشان داد.

به گزارش میانخبر، آیت‌الله امامی کاشانی در خطبه‌های دوم نماز جمعه این هفته تهران درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را حادثه‌ سنگینی یاد کرد و گفت: رحلت رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام حادثه غم‌بار رکن انقلاب اسلامی بود بر این اساس رحلت وی را به محضر امام عصر رهبر معظم انقلاب مراجع معظم حوزه‌های علمیه ملت قدرشناس و بیت و همسر مکرمه‌اش سلیت عرض می‌کنم.

وی افزود: پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی پر مهر و پر از عاطفه بود بر این اساس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نقشی پر رنگ در انقلاب اسلامی ایفا کرد.

آیت‌الله امامی کاشانی با اشاره به دوران جوانی‌اش که با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تحصیل می‌کرد گفت: در سال 1337 آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به فکر جوانان بود و دوست داشت تفکر جوانان روشن‌تر شود و یک حرکت علمی و فرهنگی در کشور صورت گیرد بر این اساس همواره به دنبال تفکر فرهنگی بود.


خطیب نماز جمعه تهران ادامه داد: در آن برهه از زمان بنده و آقای آیت‌الله هاشمی رفسنجانی قرار گذاشتیم که یک حرکت فرهنگی ایجاد کنیم و مجله مکتب تشیع را تهیه کرده و مقاله‌هایی در راستای تفکر فرهنگی نوشتیم و توانستیم در آن زمان به موفقیت‌هایی دست پیدا کنیم.


وی افزود: در سال 1353 که در دوران خفقان شدید ستم شاهی به دنبال حرکت‌های انقلابی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی توسط ساواک دستگیر و به زندان منتقل شد و در آن شرایط به کتابت قرآن توجه ویژه‌ای داشت و هیچوقت احساس ترس و یا خطر نداشت و بعد پیروزی انقلاب اسلامی کلید‌ها و واژه‌های قرآن را به طلاب حوزه علمیه قم رساند که می‌توانست این کلید واژه‌ها راهنمای تفسیر قرآن باشد.


آیت‌الله امامی کاشانی تأکید کرد: با داشتن صبر و باور دینی و یقین قلبی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی شکنجه‌های زندان برایش آسان شد و توانست در میدان سیاست بر مشکلات فایق آید وی همواره اسلام انقلابی، استکبار، استعمار و عزت کشور را باور داشت و همه این عوامل مربوط به داشتن حسن یقین و صبرش بود.


خطیب موقت نماز جمعه با تأکید بر اینکه تشییع باشکوه رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام نشان‌دهنده وحدت ملی کشور بود اظهار کرد: مردم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را حامی و رکن انقلاب می‌دانستند و به دین و اسلام احترام گذاشتند و در یک حرکتی گسترده در مراسم تشییع حاضر شدند این تشییع، تشییع علم و اسلام و بنیان‌گذار انقلابی بود که به انبیا، اوصیا و اهل بیت و شهدا احترام می‌گذاشت و پشت پرده این حضور آن عقیده‌ای است که انسان را در این تشییع حاضر می‌کند.


وی با بیان اینکه بدون شک در داخل و خارج از کشور دشمنان انقلاب به دنبال سوء استفاده هستند گفت: استکبار در رویای خود به دنبال تأسیس خاورمیانه جدید بود و می‌خواست عراق و سوریه را تجزیه کرده و سپس ایران را هدف قرار دهد اما تمام رویاهایش به لطف خداوند، سربازان، ارتش و مردم عراق نابود شد و امروز می‌بینید که حلب آزاد شده و موصل نیز در آینده به دست ارتش و مردم عراق آزاد خواهد شد.


آیت‌الله امامی کاشانی با بیان اینکه تروریست‌های آدمکش و طرفدارانش حاکمان کشور‌های اسلامی هستند تصریح کرد: امیدواریم سریع تر گروه‌های تروریستی در کشور‌های منطقه نابود شوند تا انقلاب و اسلام در کشور منطقه و جهان پیروز شود.


خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به پیام تسلیت مقام معظم انقلاب به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی که در آن به هوش وافرش اشاره کردند گفت: همین هوش آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بود که در آن مقطع زمانی نتوانست او را از مقام معظم رهبری جدا کند به گونه‌ای که همواره می‌گفت رهبر معظم انقلاب عشق من است و دیدیم که بعد‌ها رهبر معظم انقلاب وی را به عنوان رئیس جمهوری منصوب کرد.


وی اضافه کرد: در آن مقطع زمانی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از سوی رهبر معظم انقلاب جانشین فرمانده کل قوا شد تا به تمام مشکلات کشور رسیدگی کند.


خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه امروز کشور به همین وحدتی که در تشییع آیت‌الله هاشمی رفسنجانی داشت نیازمند است گفت: ارتقای کشور در راستای انسجام و وحدت ملت است و این انسجام می تواند دشمن را مأیوس ساخته و تمام اهداف آنان را از بین ببرد بر این اساس محوریت دانستن ولایت فقیه دشمن را ناامید خواهد ساخت.


آیت‌الله امامی کاشانی در پایان ضمن قدردانی از مجالس ترحیمی که در برخی از استان‌های کشور برگزار شد خاطر نشان کرد: امیدواریم در این برهه از زمان ادامه زندگی و فعالیتمان در راستای ادامه خون شهدا باشد و عزت و سربلندی کشورمان هر روز بیشتر از گذشته شده و دشمنانمان نابود شوند.


منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مرتبط با : تشییع آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نشان‌دهنده وحدت ملی کشور بود
دیدگاه شما در مورد : تشییع آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نشان‌دهنده وحدت ملی کشور بود

تشییع آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نشان‌دهنده وحدت ملی کشور بود تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ