• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 25004 - تاریخ انتشار : یکشنبه 26 دی 1395 - ساعت: 11:58

چاپ

بحرین 3 زندانی سیاسی را اعدام کرد


رژیم آل خلیفه حکم اعدام سه جوان زندانی سیاسی این کشور را که با اعتراض گسترده مردمی روبه‌رو بود، صبح امروز اجرا کرد.

به گزارش میانخبر، منابع خبری سعودی و بحرینی از اجرا شدن حکم اعدام سه جوان بحرینی خبر دادند که در این کشور به اتهام قتل یک پلیس بحرینی محاکمه شده بودند.

پایگاه خبری «اخبار السعودیة» در خبری فوری اعلام کرد که سه بحرینی که به قتل یک پلیس متهم و محکوم شده‌ بودند، صبح امروز با گلوله اعدام شدند.

ساعاتی پیش شبکه المنار گزارش داد که شاه بحرین اجرای حکم اعدام سه زندانی سیاسی را امضا کرده است و این در حالی است که مردم طی چند روز و چند شب گذشته، اعتراض خود را به صورت گسترده نشان داده‌اند.

طی دیشب و صبح امروز یکشنبه نیز هزاران بحرینی در مناطق مختلف از جمله جزیره ستره و منطقه محاصره شده الدراز در محکومیت احکام اعدام صادره شده علیه این سه جوان تظاهرات کردند.

روز شنبه نیز علمای بحرین در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن احکام اعدام صادره علیه سه زندانی سیاسی از مردم بحرین خواسته بودندن تا برای نجات جان این سه جوان بی‌گناه تظاهرات خشم در سراسر کشور برگزار کنند.

خبرگزاری رسمی بحرین (بنا) نیز با تأیید این خبر، به نقل از «دادستانی جرایم جنایی» اعلام کرد که حکم سه محکوم به اعدام در پرونده حمله به نیروهای پلیس در منطقه الدیه به صورت اعدام با گلوله، اجرا شد.

در بیانیه ریاست دادستانی بحرین آمده که حکم اعدام با تیر، در حضور قاضی اجرای مجازات و نمایندگان دادستانی اجرا شد

دولت بحرین مدعی است که سه فرد اعدام شده مسئول حمله روز 3 مارس 2014 به طارق محمد الشحی، محمد رسلان و عمار عبدو علی محمد نیروهای پلیس بحرین هستند.


منبع : دانا

مطالب مرتبط با : بحرین 3 زندانی سیاسی را اعدام کرد
دیدگاه شما در مورد : بحرین 3 زندانی سیاسی را اعدام کرد

بحرین 3 زندانی سیاسی را اعدام کرد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ