• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 25017 - تاریخ انتشار : یکشنبه 26 دی 1395 - ساعت: 13:20

چاپ

توسل وزارت کشور به نام مرحوم هاشمی رفسنجانی برای توجیه یک اقدام انتخاباتی


حتی اگر چنین فرضی را بپذیریم که اظهارات مرحوم هاشمی دقیقا همین معنا را می دهد، توسل به اظهارات شخصی وی، آن هم در شرایط احساسی به وجود آمده پس از درگذشتش چه معنایی دارد؟

به گزارش میانخبر، وزارت کشور برای توجیه ابلاغیه عجیب خود که شائبه انتخاباتی بودن دارد، به اظهارات مرحوم اکبر هاشمی رفسنجانی متوسل شد.

وزارت کشور اخیرا ابلاغیه ای برای معاونان سیاسی استانداران در مورد ارتباط گیری با مردم و تهیه فیلم و کلیپ از این دیدارها ارسال کرده که این اقدام غیرمتعارف با توجه به نزدیکی به انتخابات، شائبه استفاده از امکانات دولتی برای تبلیغات را به دنبال داشت و اعتراضات فراوانی را برانگیخت.

این اعتراضات البته با واکنش مسئولان وزارت کشور و حتی خود وزیر مواجه شد و همگی ابلاغیه مذکور را امری عادی و در راستای برنامه های دهه فجر دانستند.

با این وجود، ادامه انتقادها، وزارت کشور را بر آن داشت که اطلاعیه ای در این خصوص صادر و درباره آن توضیح دهد.

اما نکته عجیب در اطلاعیه وزارت کشور، توسل به نام مرحوم اکبر هاشمی رفسنجانی برای توجیه این اقدام است. در اطلاعیه کذکور آمده است: "مرحوم فقید سعید، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی طی سخنانی در روزهای پایان عمر به صراحت یادآور شدند که اطلاع‌رسانی در این دولت علی‌رغم کارهای صورت پذیرفته و عملکرد آن ضعیف می‌باشد. به‌راستی کدام رسانه ها و کدام ساز و کار اطلاع رسانی،‌ باید اقدامات انجام شده را به عنوان کارکرد نظام بدور از جنجال های سیاسی به مردم گزارش دهد؟"

معلوم نیست چرا وزارت کشور به جای پاسخگویی صریح در مورد اقدام خود، به این اظهارات متوسل شده؛ البته عملکرد تیم اطلاع رسانی دولت روحانی در سه سال نیم گذشته فاجعه بوده اما این موضوع تنها به ضعف در اطلاع رسانی از اقدامات دولت مربوط نمی شود. بلکه تیم مذکور به طور کلی عملکرد مخدوشی از خود به جای گذاشته؛ این در حالی است که وزارت کشور چنین وانمود کرده که عغملکرد دولت فوق العاده بوده اما اطلاع رسانی در این زمینه اجام نشده است!

حتی اگر چنین فرضی را بپذیریم که اظهارات مرحوم هاشمی دقیقا همین معنا را می دهد، توسل به اظهارات شخصی وی، آن هم در شرایط احساسی به وجود آمده پس از درگذشتش چه معنایی دارد؟ آیا این موضوع تلاش برای انحراف افکار عمومی و فرار از پاسخگویی در خصوص اقدام تبلیغاتی خود نیست؟


منبع : صراط

مطالب مرتبط با : توسل وزارت کشور به نام مرحوم هاشمی رفسنجانی برای توجیه یک اقدام انتخاباتی
دیدگاه شما در مورد : توسل وزارت کشور به نام مرحوم هاشمی رفسنجانی برای توجیه یک اقدام انتخاباتی

توسل وزارت کشور به نام مرحوم هاشمی رفسنجانی برای توجیه یک اقدام انتخاباتی تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ