• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 25029 - تاریخ انتشار : یکشنبه 26 دی 1395 - ساعت: 14:44

چاپ
معلولان باید وارد عرصه تولید شوند

معلولان باید وارد عرصه تولید شوند


مدیرکل بهزیستی مازندران گفت: همه باید تلاش کنیم تا معلولان با تسهیلاتی که دریافت می‌کنند وارد چرخه تولید شوند و اگر این امر انجام نشود آنها با بدهی‌های سنگین مواجه می‌شوند.

به گزارش میانخبر، سعید آرام در نشست منطقه‌ای دفتر توانمندسازی معلولین در بابلسر با بیان اینکه هم اکنون در سطح جامعه، معلولان عمدتا مطالبات اجتماعی دارند، اظهار کرد: زمانی معلولان به فکر دریافت مستمری از نهادها بودند اما هم‌اکنون معلولان به فکر نقش‌آفرینی در جامعه هستند که لازم است به آن توجه ویژه‌ای شود.

وی افزود: فرد معلول یک فرد ویژه در جامعه نیست و حمایت‌های دولتی نیز پاسخگوی نیازهای آنان نیست بنابراین جامعه باید حق این معلولان را ادا کند.

مدیرکل بهزیستی مازندران تصریح کرد: متاسفانه حلقه‌های متفاوتی در بحث توانمندسازی معلولان در حال فعالیت هستند که این امر موجب شد تا مشکلات معلولان به درستی پیگیری نشود.

آرام با بیان اینکه لازم است که در سطح کلان هماهنگی بیشتری باشد تا تصمیمات صحیحی اتخاذ شود، خاطرنشان کرد: همه باید تلاش کنیم تا معلولان با تسهیلاتی که دریافت می‌کنند وارد چرخه تولید شوند و اگر این امر انجام نشود آنها با بدهی‌های سنگین مواجه می‌شوند.

وی اضافه کرد: کارشناسان بهزیستی باید با طراحی یک برنامه مناسب معلولان را برای انجام کار مناسب در جامعه هدایت کنند.

مدیرکل بهزیستی مازندران در پایان گفت: در سال جاری 2 هزار نفر از معلولین مازندران تحت پوشش بیمه روستایی و عشایری قرار گرفتند که باید با افزایش این طرح از نگرانی معلولان کاسته شود.


منبع : بلاغ

مطالب مرتبط با : معلولان باید وارد عرصه تولید شوند
دیدگاه شما در مورد : معلولان باید وارد عرصه تولید شوند

معلولان باید وارد عرصه تولید شوند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ