• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 25040 - تاریخ انتشار : یکشنبه 26 دی 1395 - ساعت: 16:01

چاپ

بهره‌برداری از ۱۹۸ کیلومتر خطوط ریلی تا دهه فجر/ لزوم توسعه حمل‌ونقل ریلی


عضو هیئت‌مدیره شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل از تأمین نقدینگی برای روسازی پروژه‌‌های ریلی اقتصاد مقاومتی خبر داد و گفت: ۴۷۰ میلیارد تومان برای تأمین تجهیزات روسازی و تملک اراضی و یک هزار و ۳۸۰ میلیارد تومان نیز اوراق مشارکت به ۵ پروژه ریلی اقتصاد مقاومتی اختصاص یافته است.

به گزارش میانخبر، جبار علی ذاکری با اشاره به خبرهای خوش ریلی که هفته گذشته وعده آن را داده بود گفت: نقدینگی پروژه ها حدودا ۴۷۰ میلیارد تومان برای تملک اراضی واقع در مسیر و تأمین تجهیزات روسازی ۵ پروژه اقتصاد مقاومتی شامل خرید ریل و سوزن تخصیص یافته و امیدواریم طی روزهای آینده سرعت اجرای پروژه ها افزایش یابد.


وی افزود: علاوه بر اخذ مجوز دریافت ۴۷۰ میلیارد تومان نقدینگی، حدود یک‌هزار و ۳۸۰ میلیارد تومان از محل اوراق مشارکت تأمین شده است.

معاون ساخت و توسعه راه‌آهن شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل به معرفی ۵ پروژه ریلی اقتصاد مقاومتی موردنظر پرداخت و گفت: پروژه‌های‌ راه‌آهن تهران-ساوه-همدان، قزوین-رشت، میانه-بستان‌آباد، مراغه- ارومیه و راه‌آهن غرب کشور پروژه‌های موردنظر هستند که ۱۹۸ کیلومتر آن‌ها تا ۲۲ بهمن و ایام‌الله دهه فجر آماده و بقیه در سه ماه اول و سه ماه دوم سال ۹۶ تکمیل خواهند شد.

ذاکری با بیان اینکه «دولت مصمم است منابع مالی توسعه حمل‌ونقل ریلی در کشور را تأمین کند» گفت: توسعه حمل‌ونقل ریلی مورد تأکید مقام معظم رهبری و رئیس جمهور محترم است لذا انتظار می‌رود، پروژه‌های ریلی در مدت زمان کوتاهی به‌صورت جدی عملیاتی شده و پروژه‌ها به بهره‌برداری برسد.

عضو هیئت مدیره شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌‌ونقل خاطرنشان کرد: با توجه به تامین مالی این پروژه ها، انتظار می‌رود مشاوران با نظارت کافی بر پروژه ها، در ارتقای کیفیت کار انجام شده نقش موثری داشته باشند. ازاین‌رو امیدواریم باهمت و تلاش پیمانکاران و مشاوران پروژه‌ها به سرانجام برسند.


منبع : دانا

مطالب مرتبط با : بهره‌برداری از ۱۹۸ کیلومتر خطوط ریلی تا دهه فجر/ لزوم توسعه حمل‌ونقل ریلی
دیدگاه شما در مورد : بهره‌برداری از ۱۹۸ کیلومتر خطوط ریلی تا دهه فجر/ لزوم توسعه حمل‌ونقل ریلی

بهره‌برداری از ۱۹۸ کیلومتر خطوط ریلی تا دهه فجر/ لزوم توسعه حمل‌ونقل ریلی تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ