• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 25051 - تاریخ انتشار : یکشنبه 26 دی 1395 - ساعت: 16:20

چاپ

پشت پرده ماندن رحمتی با قبول نیمکت نشینی


از همان روزی که مهدی رحمتی با خشم در فرودگاه اصفهان درخواست رضایت نامه برای خروج کرد مشخص بود دست کم تا چند ماه منصوریان دیگر به کاپیتان تیمش بازی نمی دهد و حالا سوال بزرگ این است چرا رحمتی توافق کرد با چنین شرایطی در استقلال بماند و نیمکت نشین حسینی باشد؟

به گزارش میانخبر، تصمیم نهایی در مورد رحمتی در ذهن منصوریان، درست در بین دو نیمه بازی حذفی مقابل نفت تهران گرفته شد. کاپیتان استقلال که تصور می کرد منصوریان در هر حالتی مجبور به بازی دادن به اوست در ابتدا شروع به بهانه گرفتن کرد که به علت مشکلات گوارشی نمی تواند درون دروازه بیاستد ولی وقتی دید حسینی در حال گرم کردن است، نظرش را زود عوض کرد و گفت بازی می کنم. اما در بین دو نیمه به بهانه همان مشکل گوارشی به رختکن نیامد تا مشخص شود اختلافاتی وجود دارد.

شاید رحمتی منتظر ضربات پنالتی بود تا به سان گذشته لقب قهرمان را از آن خودش کند اما گل های دقایق پایانی نفت پایانی بود بر این آرزو. از فردای آن روز منصوریان تصمیم نهایی اش را گرفت. امیر قلعه نویی قبل از بازی استقلال و سپاهان، به صورت اتفاقی با منصوریان در زمین شماره 2 آزادی که محل تمرین دو تیم بود، رو در رو شد و با او 15 دقیقه خصوصی صحبت کرد که قطعا در لا به لای آن نصایحی در مورد تجاربش با رحمتی داشته است.

رحمتی پیرو حدس رسانه ها در بازی مهم نصف جهان غایب بود و این بار هم از شانس نه چندان خوبش، استقلال در ثانیه پایانی بازی باخته را به تساوی کشاند تا پروژه عبور از رحمتی کلید بخورد. او این حقیقت را بنا به تجربه حضور 20 ساله اش در فوتبال درک کرد و در فرودگاه اصفهان صریحا اعلام کرد می خواهد برود. احتمالا منصوریان هم از این بیرون رفتن استقبال می کرد اما این بار نزدیکان رحمتی بخاطر اشتباهات گذشته به او توصیه دیگری کردند.

او می داند تا روزی که حسینی اشتباه فاحشی انجام ندهد بعید است به درون چارچوب بازگردد و این برای کاپیتان تیم که به هیچ وجه مناسب نیست. با این وجود رحمتی این بار ریسک بزرگی را مرتکب شد. وضعیت استقلال و منصوریان به گونه ای نیست که بشود منتظر قهرمان شدن آنها بود. اما استقلال هم جایی نیست که بشود در آنجا باخت و ماند. رحمتی این بار نیمکت نشینی را به جان خرید و دیگر وسط راه قهر نکرد. برعکس تیم ملی، برعکس دعوا با قلعه نویی. این بار ماند.

هر گلی که استقلال بخورد، هر باختی که منصوریان متحمل شود، همه نگاه ها به رحمتی باز می گردد، کاپیتانی که در دو فصل گذشته بسیاری از بردهای استقلال را مدیون واکنش او می دانستند. رحمتی این بار روی نیمکت رفت تا بماند. چه کسی می تواند آینده را پیشبینی کند؟ شاید یک باخت دیگر از جنس جام حذفی یک بار برای هیمشه نسخه کادر فنی را بپیچد و آن وقت این کاپیتان است که در معیت قهرمان به درون دروازه باز می گردد. شاید هم منصوریان تا پایان فصل بماند و ریسک رحمتی جواب ندهد. ولی قطعا از امروز به بعد هر گل بدی که حسینی دریافت کند، فشاری مضاعف روی شانه های منصوریان وارد می شود.


منبع : بلاغ

مطالب مرتبط با : پشت پرده ماندن رحمتی با قبول نیمکت نشینی
دیدگاه شما در مورد : پشت پرده ماندن رحمتی با قبول نیمکت نشینی

پشت پرده ماندن رحمتی با قبول نیمکت نشینی تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ