• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 25083 - تاریخ انتشار : دوشنبه 27 دی 1395 - ساعت: 11:23

چاپ

ترامپ «تهدید روسیه» را درک نمی‌کند


جان برنان، رئیسس سیا به شبکه خبری فاکس نیوز گفته که رئیس‌جمهور منتخب آمریکا درکی از تهدید روسیه علیه منافع آمریکا ندارد.

به گزارش میانخبر، جان برنان، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) می‌گوید که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور منتخب ترامپ درکی از تهدید روسیه ندارد.

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، وی تاکید کرده است که شیوه سخن گفتن و توئیت کردن آقای ترامپ در راستای منافع آمریکا نیست.

وی مدعی شده است که رئیس‌جمهور منتخب آمریکا در خصوص ادعاهایی که شبکه خبری سی‌ان‌ان آنها را منتشر کرده، مورد اطلاع‌رسانی قرار گرفته بوده، این در حالی است که مشاوران ترامپ چنین چیزی را رد می‌کنند.

برنان که با شبکه خبری فاکس‌نیوز سخن می‌گفت، تصریح کرد: «آنچه خشم مرا برمی‌انگیزد این است که ترامپ جامعه اطلاعاتی آمریکا را با آلمان نازی مقایسه کرده است. این مساله باعث نگرانی شدید من است.»

رئیس سیا ادعا کرده ترامپ نمی‌تواند جامعه اطلاعاتی آمریکا را به‌خاطر انتشار مطالبی که در دسترس عموم بوده، مورد اتهام قرار دهد. وی به ترامپ توصیه کرده روسیه را به‌خاطر اقدامات اخیرش نبخشوده و مراقب گفتار و کردارش باشد.

آقای برنان اظهار داشت: «عدم خویشتن‌داری چیزی نیست که حافظ منافع امنیت ملی باشد لذا وقتی که ترامپ سخن می‌گوید و واکنش نشان می‌دهد باید مطمئن باشد که ممکن است اثار آن بر ایالات متحده عمیق باشد... این مساله تنها مربوط به ترامپ نمی‌شود، بلکه مربوط به کل آمریکاست.»

ترامپ روز اول بهمن سال جاری، قدرت را در ایالات متحده به دست می‌گیرد و گزینه او برای جایگزینی برنان، «مایک پامپئو» است.


منبع : بولتن

مطالب مرتبط با : ترامپ «تهدید روسیه» را درک نمی‌کند
دیدگاه شما در مورد : ترامپ «تهدید روسیه» را درک نمی‌کند

ترامپ «تهدید روسیه» را درک نمی‌کند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ