• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 25097 - تاریخ انتشار : دوشنبه 27 دی 1395 - ساعت: 12:14

چاپ
ماجراهای عباس و ایرباس قسمت اول

ماجراهای عباس و ایرباس قسمت اول


این داستان: تا پایان انتخابات، سفر با ایرباس جدید، مجانی است. بیمه مسافران ایرباس دو برابر می‌شود.

به گزارش میانخبر، در مراسم استقبال از ایرباس، عباس بی‌تابِ ورود نازدانه فرانسوی و خسته از حفظ غرور ایرانی است. او زیر لب زمزمه می‌کند:

به دور از هر چه اغراض سیاسی ..................... خریداری نمودیم ایرباسی

هواپیمای شیک و ماه و خوش دست ......... نباشد در وطن چون او ناناسی

ولیکن عده‌ای بد جنس و بد ذات ...................... روا دارند بر ما ناسپاسی

ندانند آسمان حالش غریب است......... هما می‌گردد همچون ایر فرانسی

چه حرف‌هایی نمی‌گویند اینان ........... همش از روی بغض و بی‌حواسی

الا ایرباس نازم، نازنینم .........................نمی‌ذاریم کنند حق ناشناسی

القصه، طوطیانِ بِشکن بِزن و گنجشککان جیک جیکو، از حال غریب ورود ایرباس به کشور و عشق و شور وصف‌ناشدنی مسؤولان مدبر امور و امیددهندگان به مردمان بی‌نوا، در کابینه تدبیر و امید، حکایت‌ها گفته‌اند و همی پُزش را به کلاغان و جغدهای سرزمین‌های دیگر داده‌اند.

در این میان از حال خوش خوشَک‌کُنان عباس، روایت‌ها رفته است. گویند به هنگام ورود ایرباس، عباس با چشمانی اشکبار خطاب به او گفت: آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا؟

ایرباس با هزاران عشوه، چشم گشود و نگاهی به عباسِ دلخون شده انداخت و با رد و بدل شدن این نگاه میان عباس و ایرباس، هزاران حرف گفته شد.

عباس در نشستی خبری، خطاب به علاقمندان و گلایه‌مندان گفت: اینک که به همت و تدبیر ما، شاخه‌های امید جوانه زد و مردم ما چشمشان به دیدار ایرباس از دیار فرانس روشن شد، پس از برپایی جشن و سروری در خور و شایسته شأن، به مدت یک سال، یعنی تا پایان انتخابات، ایرباس سواری مجانی است، فقط باید قول بدهید که یادگاری ننویسید.

عباس شروط دیگری نیز برای ایرباس سواران گذاشت. او ادامه داد: آدم‌های گشنه حق ندارند سوار ایرباس نو شوند، ناامیدان از دولت و نیز چپ و لج افتادگان با من هم حق تردد با نازنین دولت و نور چشممان را ندارند و این گونه بود که ندید بدیدها، به سمت خانه ملت سرازیر شده و امضاهای خود را برای استیضاح عباس پس گرفتند.

عباس گفت: دور اول با ایرباس مختص کابینه است و هر کسی دوست دارد با ما بیاید باید، در آزمون ورودی ثبت‌نام کند، که مرحله اول این آزمون، نجات از قطار مرگ است، هرکسی از آن زنده بیرون آمد، به مرحله دوم راه می‌یابد که همانا گزینش است و پس از گذراندن و قبولی در این مرحله، فرد مورد نظر می‌تواند به ایرباس راه پیدا کند.

عباس خاطرنشان کرد: ما در این مرحله پارتی بازی هم می‌کنیم. همچنین از این به بعد کسی حق ندارد در مورد تاخیر پروازها گلایه کند، زیرا ایرباس جان هر وقت خسته نبود و تمایل داشت، مسافر حمل و نقل می‌کند.

عباس گفت: تمامی مسافران ایرباس نو ورود، دو برابر بیمه می‌شوند که با دلی آرام سوار شوند و با روحی شاد پر کشند و این امر تسلی خاطر بازماندگان شود تا موی دماغمان نشوند، زیرا حادثه خبر نمی‌کند و نزدیک انتخابات ما کارهای زیادی داریم.


منبع : سفیر هراز

مطالب مرتبط با : ماجراهای عباس و ایرباس قسمت اول
دیدگاه شما در مورد : ماجراهای عباس و ایرباس قسمت اول

ماجراهای عباس و ایرباس قسمت اول تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ