• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 25118 - تاریخ انتشار : دوشنبه 27 دی 1395 - ساعت: 12:56

چاپ

نبض مدرسه متروکه دوباره به جریان افتاد


اقدام جالب و قابل تحسین یکی از اهالی روستای زراشک شهرستان بهاباد در استان یزد با تغییر کاربری مدرسه متروکه به مکان گردشگری و تفریحی، مورد استقبال مردم و مسئولین قرار گرفت.

به گزارش میانخبر، محمدحسین مهدی زاده یکی از اهالی روستای زراشک اقدام انسان دوستانه‌ای برای اهالی این روستا انجام داد.

وی از سال 93 شروع به مرمت و احیای مدرسه‌ای متروکه کرد و با تغییر کاربری، این بنا را به مکانی تفریحی، رفاهی و گردشگری تبدیل شد.

مهدی زاده با تغییر کاربری مدرسه متروکه این روستا به محل تفریحی‌ورزشی روحیه شادابی، ورزش و سلامتی را به این روستا هدیه کرد.

این مکان ورزشی دارای میز پینگ پنگ، شطرنج، فوتبال دستی و گل‌کوچک می‌باشد که به‌زودی به میز بیلیارد مجهز خواهد شد و در روزهای تعطیل با حضور مقام آوران ورزشی استان به صورت رایگان برای عموم مردم به آموزش می‌پردازد.

مهدی زاده هدف از اجرای این طرح را غنی‌سازی اوقات فراغت مراجعین به روستا عنوان نمود و گفت: ارائه خدمات در این مکان بدون هیچ‌گونه هدف مالی و به صورت رایگان انجام می‌شود و تبلیغ این کار عامل گسترش فرهنگ‌سازی، همکاری و همیاری اهالی محلی در جهت رشد جمعیت روستایی و جذب گردشگران بوم گردی می‌شود.

احیای این مدرسه با همکاری و حمایت‌های مسئولین این شهرستان اعم از اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و آموزش‌وپرورش بها باد و در راستای فرهنگ‌سازی در بین جوانان، جلوگیری از مهاجرت جوانان از روستا و جذب گردشگری بومی منطقه، صورت پذیرفت.


منبع : بلاغ

مطالب مرتبط با : نبض مدرسه متروکه دوباره به جریان افتاد
دیدگاه شما در مورد : نبض مدرسه متروکه دوباره به جریان افتاد

نبض مدرسه متروکه دوباره به جریان افتاد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ