• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 25121 - تاریخ انتشار : دوشنبه 27 دی 1395 - ساعت: 13:02

چاپ

ترامپ: برجام یکی از احمقانه‌ترین توافقات است


دونالد ترامپ در گفت‌وگو با روزنامه «تایمز» انگلیس، توافق هسته‌ای ایران و ۱+۵ را یکی از احمقانه‌ترین توافقاتی خواند که تاکنون شاهد آن بوده است.

به گزارش میانخبر، دونالد ترامپ رئیس جمهور منتخب آمریکا در گفت‌وگو با روزنامه «تایمز» انگلیس، توافق هسته‌ای ایران و 1+5 را یکی از احمقانه‌ترین توافقاتی خواند که تاکنون شاهد آن بوده است.

وی در این مصاحبه در خصوص سیاست خارجی خود گفت: «من نمی‌خواهم بگویم که قرار است با توافق ایران چه بکنم. من نمی‌خواهم الان بازی کنم منظورم این است، نگاه کنید من یک سیاستمدار نیستم. من نمی‌آیم و بگویم که این کار یا کار دیگری می‌کنم ...اما من از توافق ایران خرسند نیستم.

من فکر می‌کنم این، یکی از بدترین توافقاتی است که حاصل شده است. من فکر می‌کنم برجام یکی از احمقانه‌ترین توافقاتی است که تا بحال دیدم که طبق آن شما 160 میلیارد دلار را به یک کشور برگردانید....توافقی که طبق آن 1.7 میلیارد دلار پول نقد دادید. آیا تابحال 100 میلیون دلار را به شکل اسکناس‌های یکصد دلاری دیدید؟ مبلغ زیادی است.

1.7 میلیارد دلار پول نقد. این پول‌ها بار هواپیما شده بوده است. بار تعداد زیادی هواپیما شده بود.1.7 میلیارد دلار، من نمی‌فهمم. فکر می‌کنم این پول در حساب‌های بانکی سوئیس باشد».

 

ترامپ همچنین از اقدام بریتانیایی‌ها در خروج از اتحادیه اروپا تمجید کرد و گفت که همه دوست دارند هویت خودشان را داشته باشند.

 

وی گفت: رای بریتانیا به خروج از اتحادیه اروپا یک اقدام بزرگ بود. من فکر می‌کنم بریتانیا بسیار باهوش بود که رای به خروج داد.

 

ترامپ که 5 روز دیگر سکان هدایت کاخ سفید را بر عهده می‌گیرد افزود: همه کشورها می‌خواهند هویت خودشان را داشته باشند و بریتانیا نیز همینطور.

 

ترامپ در این مصاحبه که در نیویورک و در برج ترامپ انجام شده همچنین از ناتو و سیاست‌های مهاجرتی آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان شدیدا انتقاد کرد.

 

ترامپ در پاسخ به سوالی راجع به برقراری توافق تجاری میان دو کشور گفت: برگزیت بالاخره اتفاق می‌افتاد و اتفاق هم افتاد. من تصور می‌کنم این یک اقدام بزرگ بود و من با لندن توافق تجاری خواهم کرد. اوباما پیش از این گفته بود اگر بریتانیا به برگزیت رای مثبت بدهد در توافقات تجاری در ته صف خواهد بود.

 

ترامپ در ادامه افزود: مرکل مهمترین رهبر اروپایی است. اگر به اتحادیه اروپا نگاه کنید آن مانند یک خودرو برای آلمان است.

 

وی همچنین سیاست‌های مهاجرتی مرکل را کاملا اشتباه خواند و گفت: مهم نیست آدمها همه اشتباه می‌کنند!

 

ترامپ در این مصاحبه نیز بر اظهارات قبلی خود درباره سازمان پیمان آتلانتیک تاکید کرد. وی گفت: من خیلی وقت پیش نیز گفته بودم که ناتو مشکلاتی دارد و این یک سازمان کهنه و منسوخ است. اینها کاملا درست است. یکی اینکه این ساختار خیلی وقت پیش طراحی شده و قدیمی است و دیگر اینکه کشورها هزینه‌ای که باید بپردازند را نمی‌پردازند.


منبع : دانا

مطالب مرتبط با : ترامپ: برجام یکی از احمقانه‌ترین توافقات است
دیدگاه شما در مورد : ترامپ: برجام یکی از احمقانه‌ترین توافقات است

ترامپ: برجام یکی از احمقانه‌ترین توافقات است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ