• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 25153 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 30 دی 1395 - ساعت: 11:01

چاپ

ایران بندهای موشکی یا هسته‌ای برجام را نقض نکرده است


معاون سیاسی دبیرکل سازمان ملل متحد اعلام کرد ایران مفاد قطعنامه برجام به ویژه بندهای موشکی یا هسته‌ای آن را نقض نکرده است.

به گزارش میانخبر، «جفری فلتمن»، معاون سیاسی دبیر کل سازمان ملل متحد در اظهاراتی بامداد پنجشنبه تصریح کرد گزارشی مبنی بر اینکه ایران مفاد هسته‌ای یا موشکی قطعنامه شورای امنیت را نقض کرده باشد وجود نداشته است.

طبق گزارش رویترز، «فلتمن» این اظهارات را در نشستی در شورای امنیت با هدف رونمایی از دومین گزارش سازمان ملل درباره پایبندی ایران به مفاد قطعنامه تأیید کننده برجام (2231) بیان کرد.

طبق قطعنامه 2231، دبیر کل سازمان ملل موظف است هر 6 ماه یک بار نقض تحریم‌های جاری سازمان ملل توسط ایران را به شورای امنیت گزارش دهد.

پیش از این کشورهای غربی مدعی شده‌اند آزمایش‌های موشکی بالستیک ایران نقض قطعنامه 2231 سازمان ملل در خصوص توافق هسته‌ای است.

این قطعنامه ایران را از آزمایش کردن «موشک‌های طراحی‌شده برای قابلیت حمله کلاهک‌های هسته‌ای» منع می‌کند؛ ایران تأکید می‌کند هیچ یک از موشک‌های این کشور برای قابلیت حمل کلاهک‌‎های هسته‌ای طراحی نشده است و بنابراین برنامه موشکی جمهوری اسلامی ایران هیچ مغایرتی با موارد تعریف شده در قطعنامۀ 2231 شورای امنیت و پیوست‌های آن ندارد و لذا ادعای نقض این قطعنامه مردود است.

به نوشته رویترز، گزارش دوم سازمان ملل که بامداد پنجشنبه ارائه شد ابراز نگرانی کرده ایران با تأمین سلاح برای گروه حزب‌الله لبنان احتمالاً قطعنامه شورای امنیت را نقض کرده است.


منبع : دانا

مطالب مرتبط با : ایران بندهای موشکی یا هسته‌ای برجام را نقض نکرده است
دیدگاه شما در مورد : ایران بندهای موشکی یا هسته‌ای برجام را نقض نکرده است

ایران بندهای موشکی یا هسته‌ای برجام را نقض نکرده است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ