• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 2522 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 25 تیر 1393 - ساعت: 12:13

چاپ

دادستان شهرستان میاندورود خبر داد:

دستگیری 6 نفر از اعضای فرقه یمانی در میاندورود


حجت الاسلام اسماعیل ملاکریمی از دستگیری 6 نفر از اعضای اصلی فرقه یمانی در شهرستان میاندورود خبر داد.

به گزارش میانخبر ، حجت الاسلام اسماعیل ملاکریمی در گفتگو با ما با بیان اینکه ظهور و بروز فرقه نوظهور یمانی در سطح کشور به مرکزیت خراسان رضوی فعال است گفت: شاخه ای از این فرقه در شهرستان میاندورود در روستای دارابکلا توسط ض. خ فعال بوده است.

وی افزود: این افراد که زیر نظر رصد اطلاعاتی و قضایی قرار داشتند در روز دوشنبه 24 تیر علی رقم هشدار لازم قبلی به این فرقه جهت دست کشیدن از اقدامات انحرافی خود اصرار به ادامه فعالیت داشتند که دستورات قضایی دادستانی شهرستان جهت دستگیری آنان صادر و تعداد 6 نفر از اعضای اصلی این جریان همراه با اسناد و مدارک توسط نیروهای امنیتی دستگیر شدند.

ملاکریمی اضافه کرد: این افراد پس از تفهیم اتهام روانه زندان شدند و دستورات تکمیلی قضایی آن در شعبه دادستانی میاندورود صادر گردیده است.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به آشنایی دادستانی با واژه مهدویت قبل از ورود در پرونده با هر یک از سرشاخه های اصلی جریان بصورت انفرادی جهت توجیه سازی آنان و پاسخگویی به شبهاتشان مباحثی مطرح شد اما این افراد علی رقم ارائه دلایل و مدارک و روایات و مستندات در خصوص جریان ظهور حضرت حجت اسرار بر مسیر باطل خود داشتند.

ملاکریمی با اشاره به ارائه پیشنهاد توبه به اعضای این فرقه و بی توجهی آنان به این پیشنهاد گفت: دادستانی به متهمین پیشنهاد  داد در صورت عنابه و توبه از مسیر انحرافی، در خصوص پرونده قضایی تشکیل شده نیز نهایت استعانت بعمل می آید که نسبت به این بخش نیز توجهی نشده است.

وی از شهروندان خواست با اتکا بر مبانی دینی ، شرعی و قرآن و انتخاب صراط مستقیم و پیروی از ولایت فقیه در زمان غیبت امام زمان(عج) از رفتن سراغ جریانات انحرافی مثل جریان یمانی که نتیجه آن نیز مشخص است بپرهیزند.

دادستان شهرستان میاندورود تاکید کرد: مردم درصورت داشتن شبهه و سوال می توانند به اهل فن مراجعه کنند نه اینکه خود در میان جامعه خواسته جوانان ایجاد و القای شبهه کنند و بگویند که ما دبنال ظهور حضرت حجت هستیم .

وی با اشاره به برداشتهای نادرست اعضای این فرقه از موضوعات مختلف گفت: سوال اینجاست اگر عده ای مثل این گروه انحرافی به سراغ ظهور حضرت حجت بروند و یا شخصی بنام یمانی ظهور کرده و دیگران که اکثریت جمعیت شیعه را تشکیل می دهند بدنبال جریان ظهور و یمانی نرفتند از اسلام خارجند و چون علما و بزرگان دین این فرصت را ندارند که شهر به شهر و کوچه به کوچه بدنبال یمانی بگردند و اگر چنین نکردند به زعم این فرقه از اصحاب نار می باشند که قطعا چنین نیست.

این مسئول قضایی در ادامه خاطر نشان کرد: با توجه به حلول شبهای قدر از شهروندان عزیز می خواهیم به قرآن توسل جویند و با حضور در مساجد و تکایا به عبادات و مسائل شرعی و دینی که قرآن فرموده بپردازند تا موجبات رضایت خدا، رسول خدا ، ائمه اطهار و خاصه امام زمان (عج) را فراهم نمایند.

وی در پایان گفت: مردم می توانند در صورت مشاهده فرد یا افرادی که در این مسیر انحرافی قرار دارند به دادستانی شهرستان مراجعه نمایند.برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • جمعه 27 تیر 1393 - 11:33 سامی

    آره دیگه وقتی رئیس جمهور مملکت هاله ی نور می بینه و کسی جرأت نمیکنه بهش بگه بالای چشمت ابروست تازه از اون حمایت میشه باید این فرقه ها ظهور کنه برگردین به سال 88 و 89 تا ریشه های این فرقه ها را پیدا کنین

    پاسخ به نظر
    + 4 - 3
دیدگاه شما در مورد : دستگیری 6 نفر از اعضای فرقه یمانی در میاندورود

دستگیری 6 نفر از اعضای فرقه یمانی در میاندورود تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ