• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 25228 - تاریخ انتشار : شنبه 02 بهمن 1395 - ساعت: 11:48

چاپ

سهم بیش از 10 هزار هکتاری گندم و جو از کشاورزی نکا/ 2 هزار تن پرتقال خریداری شد


مدیر جهاد کشاورزی نکا با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای کشت محصولاتی مانند گندم و جو، رقم حدود 10 هزار و 500 هکتاری را سهم سطح زیر کشت این دو محصول در شهرستان عنوان کرد.

به گزارش میانخبر، علی طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اشاره به سطح کشت محصولات گندم و جو در نکا، اظهار کرد: سطح کشت نهایی گندم آبی رقمی معادل 3 هزار و 750 هکتار و گندم دیم عدد 6 هزار و 850 هکتار برآورد می‌شود.

وی افزود: همچنین سطح کاشت محصول جو آبی در شهرستان نکا 400 هکتار و برای نوع دیم این محصول سطح کشت معادل 3 هزار 700 هکتار ثبت شده است که اقدامات لازم برای دست یافتن به محصول مرغوب و با کمیت بالا صورت گرفته است.

مدیر جهاد کشاورزی نکا با اشاره به توزیع انواع کود و بذر گندم و جو در شهرستان، خاطرنشان کرد: به منظور کشت گندم آبی و دیم در مجموع یک هزار و 99 تن کود شیمیایی اوره و پتاس به همراه یک هزار و 250 تن فسفات توزیع شده است.

این مسؤول اضافه کرد: در همین راستا برای کشت مناسب محصول جو آبی و دیم نیز در مجموع 10 تن بذر و 320 تن کود شیمیایی نیز در میان بهره‌برداران توزیع شد.

طاهری در ادامه با اشاره به صدور و تمدید پروانه دامداری روستایی در مدت 9 ماه ابتدایی امسال، اظهار کرد: کمیسیون صدور پروانه دامداری روستایی جهاد کشاورزی نکا در این مدت 18 فقره پروانه با ظرفیت 336 رأس دام سبک و سنگین برای واحدهای تولیدی این حوزه شهرستان صادر کرده است.

وی افزود: پروانه‌های صادر شده و تمدید شده شامل پنج فقره پرواربندی بره با ظرفیت 193 رأس، سه فقره گوساله پرواری با ظرفیت 58 رأس، هفت فقره پروانه گاو شیری با ظرفیت 44 رأس و سه فقره گوسفند و بز داشتی با ظرفیت 42 رأس بوده است.

مدیر جهاد کشاورزی نکا همچنین با اشاره به روند خرید پرتقال از باغداران در شهرستان، اظهار کرد: تاکنون یک هزار و 941 تن پرتقال با درجه‌بندی یک، دو و سه از باغداران نکا خریداری شده که شامل 55 تن درجه یک، یک هزارو 361 تن درجه دو و 525 تن پرتقال درجه سه می‌شود.

این مسؤول اضافه کرد: از این میزان بیش از 3 هزار تن به کارخانجات آبمیوه‌گیری غرب استان حمل شده و رقمی حدود یک هزار و 500 تن نیز غیرقابل مصرف تشخیص داده شد که با حضور دهیار، باغدار و نمایندگان فرمانداری، جهاد کشاورزی و نظام صنفی از چرخه مصرف خارج شدند.

وی در ادامه با تأکید بر اهمیت بیمه محصولات کشاورزی در اقتصاد کشاورزی و ملی، بیان کرد: در راستای ارتقای سطح بیمه محصولات کشاورزی، اولین دوره کارگاه تخصصی و آموزشی بیمه محصولات کشاورزی برگزار شد.

طاهری گفت: این دوره با همکاری مدیریت هماهنگی ترویج کشاورزی مدیریت جهاد کشاورزی، صندوق بیمه محصولات کشاورزی مازندران و جهاد سازندگی بسیج با شرکت 30 نفر از کارشناسان و کشاورزان پیشرو در سالن جلسات ناحیه مقاومت بسیج نکا دایر شد.

وی در پایان اظهار کرد: توجه به امر بیمه‌گری و استفاده از راهکارهای لازم در توسعه و فراگیر شدن بیمه محصولات کشاورزی موراد مطرح شده در این جلسه بودند که مورد تأکید مدیر جهاد کشاورزی نکا، مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی استان، ریاست بانک کشاورزی شهرستان و مسئولان استانی و سازمانی قرار گرفت.


منبع : بلاغ

مطالب مرتبط با : سهم بیش از 10 هزار هکتاری گندم و جو از کشاورزی نکا/ 2 هزار تن پرتقال خریداری شد
دیدگاه شما در مورد : سهم بیش از 10 هزار هکتاری گندم و جو از کشاورزی نکا/ 2 هزار تن پرتقال خریداری شد

سهم بیش از 10 هزار هکتاری گندم و جو از کشاورزی نکا/ 2 هزار تن پرتقال خریداری شد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ