• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 25280 - تاریخ انتشار : شنبه 02 بهمن 1395 - ساعت: 16:41

چاپ

دلیل اصلی حادثه پلاسکو از زبان یک نماینده مجلس


عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه آوار بسیار سنگینی از فروریزش ساختمان پلاسکو در محل حادثه ایجاد شده که همین آوار سنگین باعث کندی امداد و نجات شده است، گفت: تلاش های نیروهای آتش نشانی تهران بسیار زیاد است به ویژه با توجه به اینکه دمای زیر آوارها همچنان بیش از 300درجه سانتیگراد است واقعا فعالیتی طاقت فرسا دارند.

به گزارش میانخبر، رسول خضری با بیان اینکه سنگینی آوار به دلیل ریزش عمومی ساختمان است که منجر به گرفتاری نیروهای آتش نشانی نیز شده است، تصریح کرد : 72 ساعت اولیه هر حادثه ای زمان طلایی امداد و نجات است اما در حادثه ساختمان پلاسکو به قدری حجم آوارها و نحوه قرار گیری تیرآهن های ساختمان زیاد است که زمان لازم برای امداد و نجات را افزایش می دهد .

وی با بیان اینکه مجموعه عوامل شهرداری تهران عملکرد بسیار خوبی داشته اند و باید از تک تک آنان تقدیر وتشکر شود، بیان کرد: شهردار تهران به همراه نیروهای خدماتی وامدادی از ابتدایی ترین دقایق حادثه در محل حاضر بودند که این نشان دهنده حس مسوولیت آنان است .

خضری با عرض تسلیت به خانواده آتش نشانی وشهرداری تهران افزود: این غم برای همه جامعه سنگین است اما دلیل اصلی آن را باید سهل انگاری برخی افراد بدانیم که به دلیل بی توجهی ها به نکات ایمنی جان دیگر شهروندان را نیز به خطر انداخته اند.

این عضو کمیسیون اجتماعی که به عنوان نماینده کمیسیون مطرح خود از محل حادثه ریزش ساختمان پلاسکو بازدید به عمل آورد، خاطرنشان کرد : همواره در شعارهای وزارت کار ایمنی بر کار اصلح تر عنوان می شود اما حادثه پلاسکو نشان داد ایمنی در کار هیچ معنایی در ایران ندارد. نکته نگران کننده این است که 3 هزار نقطه دیگر در تهران نیز وضعیت ساختمان پلاسکو را دارند .


منبع : فردا

مطالب مرتبط با : دلیل اصلی حادثه پلاسکو از زبان یک نماینده مجلس
دیدگاه شما در مورد : دلیل اصلی حادثه پلاسکو از زبان یک نماینده مجلس

دلیل اصلی حادثه پلاسکو از زبان یک نماینده مجلس تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ