• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 25284 - تاریخ انتشار : شنبه 02 بهمن 1395 - ساعت: 19:58

چاپ
وقتی که فرماندار نداند هر سخن جایی و هر نکته مقامی دارد!

وقتی که فرماندار نداند هر سخن جایی و هر نکته مقامی دارد!


فرماندار میاندورود از کارشناسی برجام تا خزانه خالی دولت، از دلواپسان تا خانه نشینی 11 روزه آقای احمدی‌نژاد، از کلنگ‌زنی بی‌رویه در دولت قبل تا بررسی پیامدهای درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و تحلیل آخرین وضعیت صادرات نفت را گفت و گفت و گفت!

به گزارش میانخبر به نقل از بلاغ، دومین همایش قدردانی از ورزشکاران و قهرمانان میاندورودی در حالی توسط اداره ورزش و جوانان میاندورود برگزار شد که با وجود برخی اتفاقات، حاشیه بر متن آن غلبه پررنگی داشت.

نخستین موردی که نمی‎توان از آن به‌راحتی گذشت، تبلیغات گسترده برگزار کنندگان همایش بود که در آن برای ترغیب مردم به حضور در همایش، از اجرای برنامه طنز توسط علیرضا گالش مشهور به قارنلی، هنرمند اهل استان گلستان بود، اما در کمال ناباوری آنهم درست زمانی که بیش از یک هفته از تبلیغات محیطی و رغبت قابل پیش بینی مردم برای حضور در مراسم مهیا شد، درست یک روز مانده به همایش، فرمانداری میاندورود از خواب بیدار شد و حضور این هنرمند را لغو کرد.

بهانه این تصمیم دیرهنگام، فوت رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بود! اتفاقی که اگر چه برای همه ایرانیان به‌دلیل سوابق مبارزاتی و مدیریتی این یار دیرین رهبری ناگوار بود، اما 10 روز از آن گذشته بود و اگر قرار بود این برنامه دستخوش تغییر شود چرا از همان ابتدا با حضور این هنرمند مخالفت نشد تا وعده بدون عمل به مردم داده نشود؟

نمی‌توان باور کرد که فرماندار شهرستانی کوچک به اندازه میاندورود، از حضور این هنرمند و استقبال مردم از آن بی‌خبر بوده است، و قطعا نمی‌توان لغو این برنامه را چیزی جز بی‌برنامگی ادامه‌دار مدیریت در این شهرستان دانست...

نکته دوم اینکه در این همایش اغلب از ورزشکاران نوجوان دعوت شده بود تا نیروی محرکی باشد برای آنان در عرصه ورزش، اما آقای فرماندار سخنران اصلی این همایش تقریبا هیچ صحبت قابل فهمی برای این قشر پرتحرک و علاقمند به ورزش نداشت... وی وقتی دید این همه گوش در سالن حضور دارد، از کارشناسی برجام تا خزانه خالی دولت و از دلواپسان تا خانه نشینی 11 روزه آقای احمدی‌نژاد، از کلنگ‌زنی بی‌رویه در دولت قبل تا بررسی پیامدهای درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی و تحلیل آخرین وضعیت صادرات نفت را گفت و گفت و گفت، و از تنها چیزی که دغدغه نداشت بی ارتباطی این مباحث با شأن این همایش بود!

اگرچه نمی‌توان انتظار داشت که یک فرماندار، خارج از سیاست‌های دولت مطبوع خود حرف بزند، اما ذکر این نکته تکراری است که هر سخن جایی و هر نکته مقامی دارد..!

واکنش حاضران به این سخنرانی هم چیزی به جز همهمه و بی‌توجهی نبود تا به جز اندک افرادی در ردیف اول، بقیه مردم به نشانه این ملال آوری و خسته کنندگی برنامه ها بویژه سخنرانی فرماندار واکنش منفی نشان دهند.

برخی این حرکت را سخنان انتخاباتی برای مصرف داخلی دانسته بودند، برخی آن را مصداق پیدا کردن گوش مفت و عده‌ای هم پس از مشاهده این کج سلیقگی در سخنرانی یک مسئول اجرایی ترجیح دادند برای هواخوری از سالن خارج شوند....

ارسطو قادری در حقیقت با لغو اجرای برنامه با نشاط یک هنرمند (در حالی که می‌توانست اصل همایش را به تعویق بیندازد تا منافاتی با ارزش‎های گفته شده نداشته باشد)، و سخنرانی بی‌قافیه خود، تمامی زحمات یک مجموعه تخصصی بنام ورزش را که برای ترغیب و تشویق ورزشکاران تهیه و تدارک شده بود را بر باد داد.دیدگاه شما در مورد : وقتی که فرماندار نداند هر سخن جایی و هر نکته مقامی دارد!

وقتی که فرماندار نداند هر سخن جایی و هر نکته مقامی دارد! تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ