• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 25296 - تاریخ انتشار : یکشنبه 03 بهمن 1395 - ساعت: 16:31

چاپ

مستندات متعدد از اخطارهای شهرداری درباره پلاسکو


نایب رئیس فراکسیون مدیریت شهری مجلس شورای اسلامی از تشکیل جلسه فراکسیون متبوع خود در اسرع وقت به منظور بررسی ابعاد مختلف حادثه فروریختن ساختمان پلاسکو خبر داد و گفت: در تهران ساختمان های تجاری مشابه پلاسکو بسیار زیادند که مورد غفلت سازمان های بازرسی و نظارتی قرار گرفته اند و هر لحظه امکان دارد فاجعه به بار آورند.

به گزارش میانخبر، یوناتن بت کلیا در گفت وگو با شهرنوشت، با بیان اینکه مجلس باید برای نظارت بیشتر بر این ساختمان ها تصمیم گیری جدی کند، تصریح کرد: حادثه پلاسکو یک فاجعه ملی بود که ریشه آن در عدم توجه به نکات ایمنی از سوی کسبه و سهل انگاری رعایت ضوابط ایمنی در اماکن عمومی و تجاری از سوی سازمان های بازرسی است.

نماینده جامعه آشوری و کلدانی در مجلس دهم با تاکید بر اینکه اسناد و مدارک منتشر شده از اخطارهایی که شهرداری تهران بارها به کسبه داده حاکی از آن است که رونوشت این اخطارها بارها و بارها به سازمان های مختلف ارسال شده است، خاطر نشان کرد: رونوشت این اخطارها بارها به ارگان های مختلف از جمله معاونت جلوگیری از وقوع جرم قوه قضائیه، بازرسی وزارت کار، فرمانداری، استانداری و اتاق اصناف و سایر بخش های نظارتی ارسال شده، اما اهمیت این اخطارها مورد غفلت واقع شده است.

وی با انتقاد از بی توجهی اتاق اصناف که بی شک در این ساختمان رفت و آمد بسیار داشته به اهمیت رعایت نکات ایمنی از سوی کسبه ساختمان پلاسکو متذکر شد: به اعتقاد من ارسال این نامه ها بارها و بارها هم به هیات مدیره اهمیت توجه به نقاط خطرساز را گوشزد کرده و هم به ارگان های نظارتی اما بی توجهی ها فاجعه به بار آورد.

بت کلیا رسیدن نیروهای آتش نشانی در حدود 2 دقیقه در محل وقوح حادثه آتش سوزی را رکوردی منحصر به فرد در ابعاد جهانی دانست و گفت: با وجود آنکه آتش نشانان تلاش کردند که در کمترین زمان ممکن آتش را اطفا کنند، اما تداوم حضور شهروندان در ساختمان به منظور تهیه عکس و فیلم سبب شد تا آتش نشانان برای خارج کردن مردم زمان بیشتری صرف کنند و در نتیجه خودشان فرصت خروج از ساختمان را به دست نیاورند. همین بی توجهی ها نیز منجر به جان فشانی شان شد.

نایب رئیس فراکسیون مدیریت شهری مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: آتش نشانانی که کشته شدند قهرمانان کشورمان بودند، زمان آن رسیده که صدا و سیما تلاش کند با تهیه برنامه های آموزشی شهروندان را بیش از پیش با اهمیت رعایت نکات ایمنی آشنا کند. چرا که دیدیم ناآشنا بودن مردم با نکات ایمنی منجر به ریزش برج 11 طبقه پلاسکو شد.


منبع : فردا

مطالب مرتبط با : مستندات متعدد از اخطارهای شهرداری درباره پلاسکو
دیدگاه شما در مورد : مستندات متعدد از اخطارهای شهرداری درباره پلاسکو

مستندات متعدد از اخطارهای شهرداری درباره پلاسکو تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ