• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 25310 - تاریخ انتشار : یکشنبه 03 بهمن 1395 - ساعت: 17:00

چاپ

درآمد ۱۵۰۰ میلیارد تومانی شرکت فرودگاه‌ها


مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها با بیان این‌که کل درآمدهای شرکت فرودگاه‌ها سال گذشته ۱۵۰۰ میلیارد تومان بود، گفت: ۷۰۰ میلیارد تومان از شرکت‌های هواپیمایی طلب داریم.

به گزارش میانخبر، رحمت‌الله مه‌آبادی با بیان این‌که بر اساس برآوردهای صورت گرفته 25 هزار میلیارد تومان برای خارج‌سازی فرودگاه‌ها برای جلوگیری از تبدیل شدن این حوزه به گلوگاه توسعه حمل و نقل هوایی نیاز است، اظهار کرد: بخش عمده‌ای از درآمدهای شرکت فرودگاه‌ها یا وصول نمی‌شود یا این‌‌که در قفس مطالبات معوق خطوط هوایی اسیر و گرفتار شده است.

وی با بیان این‌که بدهی خطوط هوایی به شرکت فرودگاه‌ها حدود 700 میلیارد تومان است ضمن آن‌که هنوز هم بهای تمام شده بسیاری از خدمات ما در قالب تخفیفات تکلیفی و خدمات رایگان پرداخت نمی‌‌شود، تصریح کرد:‌ سال گذشته کل درآمدهای شرکت فرودگاه‌ها 1500 میلیارد تومان بود که 1300 میلیارد تومان آن وصول شد.

وی با بیان این‌که 500 میلیارد تومانی برای توسعه 54 فرودگاه و فضای کشور ناچیز است، افزود: هزینه‌های تأمین و نوسازی و بهسازی یکی از باندهای پروازی فرودگاه‌ها را به سختی تأمین می‌‌کنیم و علاوه بر آن توسعه و نگهداری عوامل میدان پروازی، ترمینال‌ها و تجهیزات آنها و خدمات لند ساید نیز نیازمند صرف اعتبارات سنگین است.


منبع : دانا

مطالب مرتبط با : درآمد ۱۵۰۰ میلیارد تومانی شرکت فرودگاه‌ها
دیدگاه شما در مورد : درآمد ۱۵۰۰ میلیارد تومانی شرکت فرودگاه‌ها

درآمد ۱۵۰۰ میلیارد تومانی شرکت فرودگاه‌ها تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ