• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 25322 - تاریخ انتشار : دوشنبه 04 بهمن 1395 - ساعت: 10:46

چاپ
احتمال تکرار حادثه پلاسکو در مازندران وجود دارد

هشدار یک مسؤول که باید جدی گرفته شود

احتمال تکرار حادثه پلاسکو در مازندران وجود دارد


شهردار نوشهر، حادثه ساختمان پلاسکو را یک هشدار برای مناطق مختلف مازندران دانست و گفت: احتمال بروز حادثه شبیه پلاسکو در مازندران وجود دارد.

به گزارش میانخبر، فرهاد شیخ‌الاسلامی طی گفت‌وگویی با ابراز تأسف از وقوع حادثه ساختمان پلاسکو و همدردی با بازماندگان حادثه و گرامیداشت یاد آتش‌نشانان شهید، اظهار کرد: ساختمان حاشیه میدان آزادی نوشهر موسوم به عکاسی شیوا، قدیمی و فرسوده است.

وی افزود: پوسیدگی لوله‌ها، سقف و بهره‌گیری از اسکلت فلزی و قدمت بالای ساختمان حاشیه میدان آزادی تکرار حادثه ساختمان پلاسکو را در این شهر محتمل می‌سازد و در این راستا بنا داریم به مالکان واحدهای تجاری در این پاساژ هشدار و اخطار لازم را بدهیم.

شهردار نوشهر، وقوع حادثه ساختمان پلاسکو تهران را زنگ خطر و هشداری برای دیگر مناطق کشور ازجمله مازندران دانست و گفت: درصددیم تا واحدها و ساختمان‌های قدیمی شهر را شناسایی کنیم و با مالکان آنان مکاتبه داشته باشیم.

شیخ‌الاسلامی درعین‌حال، تأمین تجهیزات پیشرفته آتش‌نشانی نظیر نردبان هیدرولیک برای ساختمان‌های چهار تا 10 طبقه را در غرب استان ضروری دانست و خاطرنشان کرد: از آنجایی‌که شهرداری‌ها به‌تنهایی توان خرید این نردبان را ندارند لازم است با مشارکت شهرداری‌های منطقه نسبت به خرید یک یا دو نردبان آتش‌نشانی اقدام شود.

وی یادآور شد: علاوه بر این باید یک یا دو منطقه در غرب مازندران به‌عنوان پایلوت انتخاب و تجهیزات پیشرفته امدادی و آتش‌نشانی در آن متمرکز شود تا در مواقع بحران بهره‌گیری شود.

*لزوم ایجاد مرکز مستقل مدیریت بحران در غرب مازندران

شهردار نوشهر، ایجاد مرکز مستقل مدیریت بحران در غرب استان را ضروری دانست و گفت: برای بحران باید یک مرکز استقرار دستگاه‌ها در نظر گرفته شود و لودر، باب کت و تجهیزات سنگین راهداری در آن اختصاص داده شود.

وی از اجرای طرح شناسایی ساختمان‌های قدیمی در شهر نوشهر خبر داد و بیان کرد: به مالکان این ساختمان‌ها اخطار داده شد.

شهردار نوشهر احتمال بروز حادثه را در هر منطقه‌ای محتمل دانست و افزود: شهروندان باید به سمتی بروند که همه واحدهای خود را بیمه کنند.

وی بابیان اینکه بیش از یک هزار و 500 میلیارد تومان به مالکان و کسبه‌های پلاسکوی تهران خسارت زده‌ شده است، گفت: بیمه تسکینی برای حمایت از شهروندان است و از شهروندان می‌خواهیم تا نسبت به بیمه واحدها اقدام کنند.

وی تصریح کرد: ما در پی آن هستیم تا ساختمان‌های مسکونی شهروندان را بیمه کنیم اما باید شهروندان نیز در این زمینه اقدام کنند.


منبع : بلاغ

مطالب مرتبط با : احتمال تکرار حادثه پلاسکو در مازندران وجود دارد
دیدگاه شما در مورد : احتمال تکرار حادثه پلاسکو در مازندران وجود دارد

احتمال تکرار حادثه پلاسکو در مازندران وجود دارد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ