• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 25346 - تاریخ انتشار : دوشنبه 04 بهمن 1395 - ساعت: 13:14

چاپ

حادثه پلاسکو به روز پنجم رسید


کشف چهار پیکر از زیر آوارهای طبقه منفی یک/ تدفین آتش‌نشانان شهید در قطعه 50 شهدا/ انجام 60 درصد آواربرداری

به گزارش میانخبر، حدود 90 ساعت از آتش‌سوزی در ساختمان پلاسکوی ۵۴ ساله و فرو ریختن این ساختمان و دفن دست‌کم 13 آتش نشان می‌گذرد و تلاش‌ها برای یافتن پیکرهای قربانیان و افراد زنده احتمالی ادامه دارد.

ساختمان پلاسکو یکی از ساختمان‌های بزرگ و تجاری تهران بود که قدمت 53 ساله داشت ولی صبح روز پنجشنبه 30 دی ماه دچار آتش سوزی گسترده شد و فرو ریخت. از این ساختمان 17 طبقه به‌ عنوان اولین ساختمان مرتفع و مُدرن ایران یاد می‌شود.

در زیر آخرین روند اقدامات انجام شده را می‌خوانید:
01:56/ جلال ملکی، سخنگوی سازمان اتش نشانیگفت: این چهار پیکر از تونل‌هایی که به طبقه منفی یک وصل می شد، کشف شدند. هر چهار پیکر زیر آوار بودند و شدیدا آسیب دیده بودند.

01:27/ با کشف پیکر 4 نفر از شهروندان (غیر آتش نشان) تا کنون مجموعا پیکر 6 نفر از زیر آوارها بیرون کشیده شده است. جست و جوی نیروهای امدادی برای کشف پیکرهای مطهر شهدا و یا سایر جانباختگان احتمالی حادثه ادامه دارد.

00:58/ جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی: تیم های امدادی با حفر کانال از سمت غرب پاساژ پلاسکو وارد ساختمان شده و دقایقی قبل موفق شدند چهار جسد را کشف کنند. این اجساد همگی شهروند بوده و در میان آنها آتش نشانی وجود ندارد.

سخنگوی آتش نشانی با بیان اینکه امدادگران اورژانس پس از معاینه اجساد مرگ آنها را تایید کردند، افزود: مشخص شد چند روزی از مرگ این افراد می گذرد و علت مرگ آنها ریزش آوار است.

ملکی در مورد سن این افراد اظهار کرد: سن اجساد کشف شده میانسال به بالا است
00:49/ کولیوند،رییس اورژانس کشور:حادثه پلاسکو تاکنون 187 مصدوم داشته است. از این تعداد 143 نفر در محل مداوا و 44 نفر هم به بیمارستان منتقل شدند. از این تعداد فقط سه نفر در حال حاضر در بیمارستان بستری هستند که حال عمومی شان مساعد است.

00:25/ برخی از مسوولان عملیاتی حاضر در میدان به خبرنگار فارس گفتند تا کنون به طور قطع کشف سه پیکر تایید شده و تلاش ها برای جست و جوی بیشتر ادامه دارد. هنوز منابع رسمی این خبر را تایید نکردند.

00:01/ دو پیکر کشف‌شده از قسمت موتورخانه پیدا شدند که یکی از آن‌ها شهروند عادی است و دیگری هنوز مشخص نیست.
تعداد پیکرهای کشف‌شده بیش از دو نفر است که مربوط به افراد عادی و کارکنان پلاسکو است. تاکنون فقط پیکر یکی از آن‌ها از زیر آوار خارج شده است.


منبع : شهر خبر

مطالب مرتبط با : حادثه پلاسکو به روز پنجم رسید
دیدگاه شما در مورد : حادثه پلاسکو به روز پنجم رسید

حادثه پلاسکو به روز پنجم رسید تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ