• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 25351 - تاریخ انتشار : دوشنبه 04 بهمن 1395 - ساعت: 13:38

چاپ

پاسخ وزارت بهداشت درباره پلمب بیمارستان‌های متخلف


سخنگوی وزارت بهداشت گفت: متاسفانه در شهر تهران یکی از بیمارستان‌های خصوصی به دلیل تخلفات پلمب شده است، در این خصوص با هیچ فرد خاطی چه بیمارستان دولتی و چه بیمارستان بخش‌های خصوصی، شوخی و اغماض نداریم.

به گزارش میانخبر، ایرج حریرچی سخنگوی وزارت بهداشت در نشست خبری امروز در خصوص بدهی‌های سازمان‌های بیمه‌گر به بیمارستان‌های دولتی و داروخانه‌ها گفت: یکی از الزامات قانونی که سازمان‌های بیمه‌گر باید رعایت کنند پرداخت به موقع هزینه‌ها به بیمارستان‌ها و داروخانه‌های تامین اجتماعی و دولتی است و ما تاکید داریم که سازمان‌های بیمه‌گر باید عقب‌افتادگی و معوقات خود را در یک سال گذشته هرچه زودتر جبران کند.

وی افزود: در حوزه خدمات پزشکی جایی نیست که معوقات بیمه‌ای نداشته باشیم. سازمان تامین اجتماعی باید قانون 9، بیست و هفتم را به موقع انجام دهد و در پرداخت‌های بیمارستان‌ها اعتدال به خرج دهد و به این صورت نباشد که هزینه‌های بیمارستان‌های تامین اجتماعی به موقع پرداخت شود و بیمارستان‌های دولتی از بدهی‌های سازمان‌های بیمه‌گر رنج ببرند.

حریرچی در خصوص تعطیلی برخی از بیمارستان‌های بخش خصوصی توضیح داد: مشخص است که جامعه پزشکی و سازمان‌ نظام پزشکی و همچنین مردم و رسانه‌ها از ما می‌خواهند مطابق مقررات و قوانین عمل کنیم و کیفیت مناسب را از لحاظ خدمات در اختیار عموم مردم قرار دهیم که در این خصوص با هیچ فرد خاطی چه بیمارستان دولتی و چه بیمارستان بخش‌های خصوصی شوخی و اغماض نداریم.

وی ادامه داد: متاسفانه در شهر تهران یکی از بیمارستان‌های خصوصی به دلیل تخلفات پملب شده است و باید بدانیم این موضوع منحصرا به بیمارستان‌های خصوصی مربوط نیست و حتی یکی از بیمارستان‌های دولتی در مرکز یکی از شهرستان‌ها تخلفاتی انجام داده بود که برخوردهای لازم با آن صورت گرفت.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: مهمترین مساله برای ما ارائه کیفیت و خدمات مناسب درمانی در جهت سلامت مردم است و مردم و جامعه پزشکی در زمینه برخورد قاطع ما با تخلفات همواره از ما تشکر می‌کنند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اقدامات وزارت بهداشت برای جلوگیری از اتفاقات حاشیه‌ای حادثه پلاسکو توضیح داد: برخی از اتفاقاتی که در حاشیه پلاسکو رخ داد نیازمند فرهنگ‌سازی است. کن وزارت بهداشت در این زمینه برنامه‌هایی را در دست اجرا دارد.

وی افزود: باید بدانیم که خدمات ارائه شده در ساعات اول به صورت وسیع توسط بیمارستان‌های دولتی و خصوصی صورت گرفت به طوری که در همان ساعات ابتدایی وقوع حادثه 100تخت ICU توسط بیمارستان‌ها مهیا شد که به نوبه خود کار بسیار بزرگی است.

حریرچی افزود: اگر تصویر یکی از مجروحان آسیب دیده در رسانه‌ها منتشر می‌شد که خدمتی به او ارائه نشده است به یک بمب خبری تبدیل می‌شد اما اقدامات مناسب و خدمات‌رسانی به موقع اورژانس و بیمارستان‌ها مانع از بروز این حادثه شده و بنده از رسانه‌ها تقاضا دارم خدمات مثبتی که توسط پزشکان در حادثه پلاسکو ارائه شد را به مردم اطلاع دهند.


منبع : فردا

مطالب مرتبط با : پاسخ وزارت بهداشت درباره پلمب بیمارستان‌های متخلف
دیدگاه شما در مورد : پاسخ وزارت بهداشت درباره پلمب بیمارستان‌های متخلف

پاسخ وزارت بهداشت درباره پلمب بیمارستان‌های متخلف تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ