• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 25378 - تاریخ انتشار : سه شنبه 05 بهمن 1395 - ساعت: 12:51

چاپ

جای نرخ رشد اقتصادی از سال ۹۴ خالی است!


بانک مرکزی در حالی نماگرهای اقتصادی تابستان ۹۵ را منتشر کرده است که همچنان جای آمار نرخ رشد اقتصادی از سال ۹۴ تا کنون خالی است.

به گزارش میانخبر، نماگرهای اقتصادی مربوط به تابستان 95 از سوی اداره بررسی ها و سیاست های اقتصادی بانک مرکزی ساعتی پیش منتشر شد.

بر اساس این گزارش، در حالی بانک مرکزی پیشتر در خبری کوتاه نرخ رشد اقتصادی در شش ماهه امسال را 7.4 درصد اعلام کرد که هنوز گزارش تفصیلی این نرخ رشد و جزئیات آن را منتشر نکرده است.

این در حالی است که بانک مرکزی هنوز نرخ رشد فصلی و سالانه در سال 94 را هم اعلام نکرده است و برخی اقتصاددانان بیان می کنند که چگونه نرخ رشد سه ماهه و شش ماهه سال 95 بدون محاسبه نرخ رشد 94 اعلام شده است.

بر اساس این گزارش، آخرین نرخ رشدی که بانک مرکزی رسماً اعلام کرده است، مربوط به سال 93 است که نرخ رشد با نفت 3 درصد و بدون نفت 2.8 درصد بوده است.

علیرغم اینکه نرخ رشد اقتصادی در سال 93 نسبت به 92 بهبود داشته، ولی طبق گفته مسئولان دولت، نرخ رشد در سال 94 به شدت کاهش یافته است. در حالی که رئیس جمهور و تیم اقتصادی کابینه نرخ رشد 94 را به صورت غیر رسمی حدود یک درصد بیان می کنند، مرکز پژوهشهای مجلس نرخ رشد 94 را منفی اعلام کرده است.


منبع : فردا

مطالب مرتبط با : جای نرخ رشد اقتصادی از سال ۹۴ خالی است!
دیدگاه شما در مورد : جای نرخ رشد اقتصادی از سال ۹۴ خالی است!

جای نرخ رشد اقتصادی از سال ۹۴ خالی است! تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ