• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 25425 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 07 بهمن 1395 - ساعت: 11:30

چاپ

تغییر موضع دانشگاه علوم پزشکی مازندران در برابر دارندگان دفترچه تامین اجتماعی


جدال دانشگاه علوم پزشکی مازندران و تامین اجتماعی با قول پرداخت یک چهارم از بدهی این نهاد به دانشگاه به صورت موقت پایان یافت.

به گزارش میانخبر، دعواهای وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزیر بهداشت پس از رسانه‌ای شدن در سطح دانشگاه‌ها و ادارت تامین اجتماعی در سطح کشور هم کشیده شد.

پس از اینکه وزیر بهداشت موفق نشد در جدال رسانه‌ای مسؤولان تامین اجتماعی را وادار به پرداخت مطالبات این نهاد کند، بحث دریافت مطالبات را به شیوه دیگری در سطح استان‌ها پیگیر شد و به نمایندگان خویش در استان‌ها اعلام کرد که با شیوه فشار و تهدید بتوانند برخی از مطالبات دانشگاه‌ها را وصول کنند.

اولین بار دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اعتبار دفترچه‌های تامین اجتماعی در برخی از مراکز درمانی را ساقط کرد و به نظر می‎رسید با این اقدام توانستند بخشی از مطالبات خویش از تامین اجتماعی را دریافت کنند.

مسؤولان دانشگاه علوم پزشکی مازندران هم برای دریافت مطالبات، ابتدا دست به دامان رسانه‌ها شدند و میزان رقم بدهی و مشکلاتی که بابت عدم دریافت پول از تامین اجتماعی داشتند را مطرح کردند تا شاید مسؤولان تامین اجتماعی این تهدید آنها را جدی بگیرند و کمی پول به حسابشان واریز کنند اما این اقدام آنها کارساز نشد و چندین ماه از آخرین نشست رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابت عدم دریافت مطالبات از تامین اجتماعی گذشت تا اینکه تصمیم گرفته شد که شیوه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برای دریافت مطالبات در دانشگاه علوم پزشکی مازندران به‌کارگیری شود.

مسؤولان دانشگاه علوم پزشکی از طریق روابط عمومی دانشگاه بحث نامه عدم خدمات‌دهی به افراد بیمار دارای دفترچه تامین اجتماعی در 6 مرکز را مطرح و با رسانه‌ها در این ارتباط گفت‌وگو کردند و قرار بود این طرح از روز گذشته در 6 مرکز درمانی در سطح استان اجرایی شود.

این اقدام به مراتب موجب نگرانی و دلخوری دارندگان دفترچه تامین اجتماعی می‌شد، متولیان تامین اجتماعی که عرصه را برخود تنگ دیدند، چاره کار را در تمکین دیده و به مسؤولان دانشگاه قول دادند که یک چهارم از بدهی دانشگاه علوم پزشکی را پرداخت می‌کنند و به این قائله در حال حاضر خاتمه می‌دهند.

پس از این تفاهمنامه رئیس دانشگاه علوم پزشکی در جمع رسانه‌ها حاضر شد و اعلام کرد تا اطلاع ثانوی مشکلی برای پذیرش دفترچه‌های تامین اجتماعی در سطح مراکز درمانی وجود ندارد و روند خدمات‌دهی با شیوه سابق از دارندگان دفترچه تامین اجتماعی ادامه می‌یابد.

مطرح کردن تا اطلاع ثانوی یعنی اینکه اگر مسؤولان تامین اجتماعی به قول خودشان در استان عمل نکردند احتمال دارد دانشگاه علوم پزشکی دوباره این طرح را به اجرا بگذارد.


منبع : بلاغ

مطالب مرتبط با : تغییر موضع دانشگاه علوم پزشکی مازندران در برابر دارندگان دفترچه تامین اجتماعی
دیدگاه شما در مورد : تغییر موضع دانشگاه علوم پزشکی مازندران در برابر دارندگان دفترچه تامین اجتماعی

تغییر موضع دانشگاه علوم پزشکی مازندران در برابر دارندگان دفترچه تامین اجتماعی تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ