• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 25430 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 07 بهمن 1395 - ساعت: 12:41

چاپ

پاسخ سخنگوی سازمان آتش نشانی به سخنان حقانی


در اطفاي آتش سوزي ساختمان پلاسكو هم از آب و هم كف توسط آتش نشاني بهره گرفته شد.

به گزارش میانخبر، محمد حقاني(عضو شوراي شهرتهران) در مصاحبه با روزنامه آفتاب يزد مدعي شده است "آتش‌نشانی هم در تجهیزات و هم در فرماندهی مشکل دارد. در حادثه پلاسكو نباید با آب ساختمان را خاموش می‌کردند بلکه باید با فوم و کف آتش خاموش می‌شد. آب ساختمان پلاسکو را سنگین کرد."

"جلال ملكي"(سخنگوي سازمان آتش نشاني شهرداري تهران) ابعاد فني و اجرايي حادثه پلاسكو را توضيح مي دهد:

1- براساس اصول ایمنی سازمان آتش نشانی، از کف اطفا حریق، تنها برای مایعات قابل اشتعال استفاده می شود که آتش حادثه پلاسکو جامد قابل اشتعال بود.

2-برای ساختمان های بلند مرتبه، وجود نردبان ها به این علت است که تا ارتفاع 40 متر بالا برود و شلنگ ها از طریق آن شروع به کار کنند که در حادثه پلاسکو عملیات نجات و لکه گیری را با همین شیوه انجام دادیم.

3-براي اطفاي حريق نيازي به استفاده از هليكوپتر آب پاش نبوده در حالي كه اين امكانات نيز در اختيار سازمان آتش نشاني شهرداري تهران قرار داشته است.

4-در زمان وقوع حادثه پلاسکو، بنده شاهد بودم که از 2 پنجره با استفاده از نردبان 6 نفر را خارج کردیم و این امر نشان از نردبان های مجهز دارد.

5- آبی که از بیرون وارد ساختمان پلاسكو مي كرديم به دلیل حرارت زیاد؛ بسيار کم به داخل ساختمان نفوذ می کرد و آب پاشی داخل ساختمان نیز به خاطر نجات شهروندان بود، بنابراین اینکه می گویند سازه ساختمان پلاسکو به دلیل حجم زیاد آب پاشی فرو ریخت، درست نیست.


منبع : فردا

مطالب مرتبط با : پاسخ سخنگوی سازمان آتش نشانی به سخنان حقانی
دیدگاه شما در مورد : پاسخ سخنگوی سازمان آتش نشانی به سخنان حقانی

پاسخ سخنگوی سازمان آتش نشانی به سخنان حقانی تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ