• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 25447 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 07 بهمن 1395 - ساعت: 13:14

چاپ

کمبود 4 هزار دستگاه اتوبوس در شهر تهران


رئیس کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران گفت: با کمبود 4 هزار دستگاه اتوبوس در شهر تهران مواجه هستیم که اگر این تعداد به خطوط اتوبوسرانی اضافه شود، می توانیم 15 درصد بیشتر به شهروندان خدمات رسانی انجام دهیم.

به گزارش میانخبر، با بیان اینکه احداث و تکمیل مترو با سرعت خوبی پیشرفت دارد، اظهار داشت: بدون شک برای تکمیل شبکه حمل و نقل ریلی هنوز جای کار بسیار است.

وی با اشاره به بهره برداری 180 کیلومتری مترو تا شهریور سال 96، افزود: با این میزان بهره‌برداری، طول مترو شهر تهران به 280 کیلومتر خواهد رسید.

رئیس کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه احداث خط مترو برای شهر تهران یک رکورد جهانی است، تصریح کرد: بدون تردید شهر تهران علاوه بر مترو به حمل و نقل ال آر تی، بی آرتی و تقویت شبکه اتوبوسرانی هم نیاز دارد.

پیرهادی با تاکید بر اینکه شهر تهران هم اکنون به 10 هزار دستگاه اتوبوس نیاز دارد، گفت: هم اکنون 6 هزار دستگاه اتوبوس در شهر تهران وجود دارد که تنها 22 درصد به شهروندان خدمات می دهد.

وی با اشاره به کمبود 4 هزار اتوبوس در شهر تهران افزود: اگر این تعداد به خطوط اتوبوسرانی اضافه شود، می توانیم 15 درصد بیشتر به شهروندان خدمات رسانی انجام دهیم.

رئیس کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: اگر واگن مترو افزایش داشته باشد، مترو می تواند مسافران بسیاری را از نقاط مختلف شهر جابه جا کند.

پیرهادی با بیان اینکه بر اساس استاندارد جهانی مردم باید 75 درصد از حمل و نقل عمومی و 25 درصد از خودروی شخصی استفاده کنند، گفت: اما امروزه مردم 55 درصد از حمل و نقل عمومی و 45 درصد از خودروی شخصی استفاده می کنند.

وی افزود: به همین دلیل باید در این خصوص اقداماتی مناسبی صورت گیرد تا ظرفیت استفاده از حمل و نقل عمومی نیز افزایش یابد.


منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مرتبط با : کمبود 4 هزار دستگاه اتوبوس در شهر تهران
دیدگاه شما در مورد : کمبود 4 هزار دستگاه اتوبوس در شهر تهران

کمبود 4 هزار دستگاه اتوبوس در شهر تهران تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ