• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 25486 - تاریخ انتشار : شنبه 09 بهمن 1395 - ساعت: 12:23

چاپ

حمله به پیکر هاشمی برای ضربه زدن به روحانی


نخبه و مخترع بسیجی گفت: ساخت دستگاه پیشگیری از سرمازدگی علاوه بر بحث نجات باغداران عزیز که کل درآمد تلاش سالیانه آنان در یک سرمای ناگهانی صدمه می‌بیند، در بحث تولید ملی و افزایش اشتغال نیز می‌تواند فعال در عرصه اقتصاد مقاومتی باشد.

به گزارش میانخبر، قبل از ورود به بحث لازم است صحبت‌های سعید قاسمی در مورد آیت‌الله هاشمی را یکبار دیگر باهم مرور کنیم.

«سياست اصلاح‌طلبان پدربزرگي داشت كه قسمت است ديگر،... گفته‌‌اند خدايا زير تريلي بروم در اين مسير در اين جاده‌ها صاف بشوم اما اين‌جور نشود كه ٢٠٠ تا باديگارد داشته باشم يك ماشين آمبولانس با چهارتا، پنج‌تا دكتر ويژه كه ضربان قلبم رفت بالا آمد پايين بدوند. يك بيمارستان حضرت امامي كه چهارتا خانه با خانه من فاصله داشته باشد و آن كادر بيمارستان ناراحتند مي‌گويند هر هفته كه اين خانواده مي‌آيند آنجا چكاپ نهايي مي‌شوند آمرانه برخورد مي‌كنند مثل ارباب رعيت. اين را هم داشته باشيد. يك‌دفعه آخر كاري در استخر «وي‌آي‌پي» فرح در سعدآباد سكته بزني كه ... و بعد بدوبدو نيم‌ساعت هم طول بكشد كه لباس تنت كنند ببرندت بيمارستان شهداي تجريش. معروف است، بيمارستاني كه سرما بخوري بروي آن تو شكلات‌پيچ برمي‌گردي. وقتي ببرندت آنجا مي‌گويند يك‌ساعت است دير آورده‌ايد... خدايا براي من يك فرصتي بده يك مدلي كه وقتيلا اله الا الله مي‌گويند در مسجد يا هيئت. نمي‌خواهم.نخ تسبيح جريان انحرافي پاره شد. هرچي بخواهند بدوند اينها الان آدم بتراشند، ديگه ما به آن مسير برنمي‌گرديم»

این سخنان واکنش‌های زیادی را به همراه داشت. حتی یکی از مشاوران هاشمی را مجبور کرد، عکسی از پیکر هاشمی رفسنجانی منتشر کند.

مهم‌ترین سوال این است که چرا این افراد با بی‌اخلاقی تمام بعد از درگذشت رییس سابق روسای قوای مجریه و مقننه چرا بازهم به هاشمی حمله می‌کنند؟ چرا آنها همچنان آیت‌الله را سیبل کرده‌اند؟

مهم‌ترین دلیل این حملات را می‌شود در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده دید. رقبای روحانی بر این باور هستند که هاشمی همچنان مهم‌ترین حامی روحانی در انتخابات دوازدهم است.

آنها فکر می‌کنند درگذشت هاشمی باعث شده است مردم نزدیکی بیشتری با جریان فکری آیت‌الله داشته باشند و حسن روحانی امروز مهم‌ترین نماینده این تفکر در جامعه است. این مسئله یعنی اینکه طرفداران هاشمی و یا کسانی که به حداقل طرفداران جریان مقابل روحانی نیستند در اردیبهشت 96 قطعا به حسن روحانی رای خواهند داد.

درگذشت هاشمی باعث شده است تا جریان مخالف دولت از رای بالای روحانی به وحشت بیفتند به خاطر همین تصمیم گرفتند از درگذشت هاشمی به عنوان ابزار سیاسی در مقابله با حسن روحانی استفاده کنند.

آنها می‌خواهند دوباره با استراتژی مادی گرا بودن هاشمی به دولت یازدهم ضربه وارد کنند. آنها فکر می‌کنند با این روش می‌توانند حامیان روحانی را ناامید کنند و آنها را از حضور در انتخابات دلسر کنند.

این جریان با نگاه ماکیاولی گونه می‌خواهند از درگذشت هاشمی به نفع خود سود ببرند. واکنش منفی مردم حداقل در این روزها بعد از این سخنرانی نشان می‌دهد این استراتژی در آغاز به بن بست خورده است.


منبع : شهر خبر

مطالب مرتبط با : حمله به پیکر هاشمی برای ضربه زدن به روحانی
دیدگاه شما در مورد : حمله به پیکر هاشمی برای ضربه زدن به روحانی

حمله به پیکر هاشمی برای ضربه زدن به روحانی تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ