• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 25490 - تاریخ انتشار : شنبه 09 بهمن 1395 - ساعت: 12:35

چاپ

حبس کشاورز ۷۸ ساله با شکایت بانک طلبکار


کشاورز ۷۸ ساله زنجانی در حالی با شکایت یکی از بانک‌ها به خاطر تأخیر در پرداخت اقساط وام خرید تراکتور در زندان به سر می‌برد که قوه‌قضائیه بارها اعلام کرده در ارتباط با بدهکاران کلان بانکی، بانک‌ها خاضر به پیگری و شکایت نیستند.

به گزارش میانخبر،  «سلیمان.ش» پیرمرد 78 ساله‌ای که از روزگار جوانی به شغل اسلاف خود یعنی کشاورزی اشتغال داشت اما بعد از خشکسالی‌ سالی‌های اخیر و هزینه‌های بالای کشاورزی مدرنیزه، قادر نبود به شیوه سنتی کشاورزی کند.

او که بعد از فوت همسرش در یک تصادف رانندگی همواره در خانه فرزندانش زندگی می‌کرد و توان چندانی هم برای انجام کارهای سخت کشاورزی نداشت، تصمیم می‌گیرد از یکی از بانک‌ها با دریافت وامی معادل 35 میلیون تومان، یک دستگاه تراکتور بخردو بر روی زمین‌های زراعی قوم و خویشان و همشهریانش کار کند تا ضمن شانه خاکی کردن از خستگی ایام کهنسالی، محتاج لطف و محبت و گاه محنت فرزندانش در امور مالی نباشد.

اما مثل اینکه روزگار قصد نداشت در ایام پیری و فرتوتی به حاج سلیمان روی خوش نشان دهد زیرا چندی پس از خرید تراکتور، نه تنها کشاورزان روستای محل سکونت پیرمرد بلکه بیشتر کشاورزان منطقه به خاطر کمبود آب و خشکسالی، تغییر کاربری دادند یا با تبدیل زمین‌های زراعی به گلخانه، به تولید محصولات گلخانه‌ای پرداختند.

پیرمرد که برای پرداخت اقساط وام خرید تراکتور، روی کار بر زمین‌های مزروعی حساب کرده بود، مجبور به فروش تراکتور می‌شود و بخشی از اقساط وام را پرداخت می‌کند اما تأخیر در پرداخت مابقی قسط‌ها و دیرکرد بانکی کار را بجای می‌رساند که بانک طلب‌کار شکایت می‌کند و حاج سلیمان 78 ساله از دهم مهر امسال راهی زندان می‌شود.

این کشاورز 78 ساله در حالی با بدهی 48 میلیون تومانی راهی زندان شده که با کمک ستاد دیه، بدهی او به 24 میلیون تومان کاهش یافته اما باز هم توان پردخت بدهی باقی مانده را ندارد و در زندان به سر می‌برد.

هر چند اقدام بانک طلب‌کار در برخورد با این پیرمرد قانونی بوده اما انتظار می‌رود بانک‌ها در برخورد با همه بدهکاران از جمله بدهکاران کلان که معوقات چند هزار میلیارد دارند و وام‌های بی حساب و کتاب بدون تضمین کافی دریافت کرده‌اند، اینگونه اقدام کنند نه اینکه بنابر اعلام دستگاه قضایی برای پیگرد بدهکاران کلان و شکایت از آنها، پا پیش نگذارند.

علی ‌ایحال، نیکوکارانی که تمایل دارند یاری‌‌گر ستاد دیه در آزادی این کشاورز پیرمرد و زندانیانی از این دست باشند، می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره حساب‌های این نهاد حمایتی از قرار 74/74 بانک ملت شعبه مستقل مرکزی، 7777 بانک تجارت شعبه مرکزی، 8888 بانک صادرات شعبه مرکزی، 55555 بانک ملی و یا از طریق سامانه پرداخت تلفن همراه #7777*780* واریز کنند.

کشاورز ۷۸ ساله زنجانی در حالی با شکایت یکی از بانک‌ها به خاطر تأخیر در پرداخت اقساط وام خرید تراکتور در زندان به سر می‌برد که قوه‌قضائیه بارها اعلام کرده در ارتباط با بدهکاران کلان بانکی، بانک‌ها خاضر به پیگری و شکایت نیستند.


منبع : صراط

مطالب مرتبط با : حبس کشاورز ۷۸ ساله با شکایت بانک طلبکار
دیدگاه شما در مورد : حبس کشاورز ۷۸ ساله با شکایت بانک طلبکار

حبس کشاورز ۷۸ ساله با شکایت بانک طلبکار تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ