• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 25501 - تاریخ انتشار : شنبه 09 بهمن 1395 - ساعت: 13:21

چاپ

کشف ۱۲۵ کیلوگرم مصنوعات طلای قاچاق


سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: با اقدامات اطلاعاتی-عملیاتی سربازان گمنام امام(عج) سه باند قاچاق سازمان‌یافته طلا در استان‌های اصفهان، آذربایجان غربی و کردستان شناسایی و عوامل آن دستگیر شدند.

به گزارش میانخبر، قاسم خورشیدی با اعلام این خبر افزود: طی این عملیات‌ها، ۱۲۵ کیلوگرم طلا به ارزش ۱۵ میلیارد تومان کشف و ضبط شد.

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: عوامل این باندها، انواع طلاجات را از کشور ترکیه با جاسازی در اتوبوس‌ها و نیز از کشور امارات از طریق دریا، با هدف فروش در استان‌های مختلف وارد کشور نمودند که با اقدام به‌هنگام سربازان گمنام امام زمان (عج) شناسایی و دستگیر شدند.

به گفته خورشیدی بر اساس تحقیقات انجام شده در این پرونده در استان آذربایجان غربی، عوامل این باند از اوایل سال ۹۴ تا کنون بیش از ۱۲ مرتبه و در مجموع ۲۵۴٫۴ کیلوگرم طلا را به صورت سازمان‌یافته و از طریق روش جاسازی در اتوبوس‌های مسافربری وارد کشور کرده‌اند و این‌بار در حال قاچاقِ ۴۱ کیلوگرم طلا دستگیر شدند.

سخنگوی ستاد با اشاره به فعالیت بیش از یک هزار و ۵۰۰ کارگاه ساخت مصنوعات طلا در استان اصفهان گفت: بواسطه قاچاق مصنوعات طلا بیش از نیمی از کارگاه‌ها با تعطیلی و یا رکود مواجه هستند که انتظار می‌رود تلاش مجموعه دستگاه‌های مبارزه‌کننده‌ی با قاچاق نتیجه‌بخش بوده و موجب رونق دوباره تولیدات داخلی شود.

سخنگوی ستاد در تشریح چرایی و چگونگی قاچاق مصنوعات طلا به کشور گفت: بررسی ‌ها حاکی از آنست که به دلیل پایین بودن دستمزد ساخت و بهتر بودن طرح‌ها، انواع طلاجات در کارخانه‌ها و کارگاه‌های کشور ترکیه تولید و پس از حکاکی کد کارگاهی ایران بر روی آن‌ها به داخل کشور قاچاق می‌‌شوند.

خورشیدی تصریح کرد: مطابق تبصره ۴ ماده ۱۸ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، دولت می‌تواند برای خرید و فروش، حمل و نگهداری کالاهایی که موضوع قاچاق قرار می‌گیرند، مقرراتی را وضع نماید که تخلف از آن در حکم قاچاق محسوب می‌شود.


منبع : بولتن

مطالب مرتبط با : کشف ۱۲۵ کیلوگرم مصنوعات طلای قاچاق
دیدگاه شما در مورد : کشف ۱۲۵ کیلوگرم مصنوعات طلای قاچاق

کشف ۱۲۵ کیلوگرم مصنوعات طلای قاچاق تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ