• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 25505 - تاریخ انتشار : شنبه 09 بهمن 1395 - ساعت: 13:28

چاپ

با توان تولید بالا تحریم‌ها را دور زدیم


مدیر تولید شرکت نفت پارس گفت: در زمان تحریم ها مواد اولیه به شرکت رسانده نمی شد و از آنجایی که تولید روغن های صنعتی بحث مهمی در اقتصاد نفتی و پالایشگاهی است به لطف خدا توانستیم فرمول تهیه مواد اولیه را بدست آورده و آنها را تولید کنیم.

به گزارش میانخبر، محسن قلی پور مدیر تولید شرکت نفت پارس در گفتگو با سازمان بسیج کارگری کشور اظهار کرد: فعالیت اصلی شرکت نفت پارس، تولید روانکار شامل روغن، گریس و انواع روانکار مربوط به صنعت پالایشگاه و نفتی است. در ایران به طور کلی 4 پالایشگاه روغن موجود است که شامل بهران، سپاهان، ایرانول و نفت پارس است که نفت پارس قدیمی ترین است و اولین پالایشگاه بخش خصوصی است.

 

قلی پور اشاره کرد: فعالیت ما در این حیطه است که فرآورده ای که از نفت خام به دست می آید را می گیریم و مواد اضافه آن مانند پارافین را حذف می کنیم و محصولی به ما می دهد با عنوان روغن پایه، به روغن پایه مواد مختلفی می زنیم و تبدیل به روغن آماده از جمله روغن موتور، روغن دنده، روغن صنعتی و... می شود.

 

وی عنوان کرد: فعالیت دیگر ما تولید گریس است که قدیمی ترین و بزرگترین گریس ساز ایران هستیم و بخشی از این روغن پایه را هم تبدیل به گریس می کنیم.

 

وی اشاره کرد: باوجود اینکه نفت پارس 58 سال قدمت دارد اما دستگاه های آن بسیار مدرن هستند و پروژه های متعدد بروز رسانی در اینجا انجام می شود و 15 درصد بازار روغن های صنعتی در دست نفت پارس است و باقی را 3 شرکت دیگر در دست دارند.

 

مدیر تولید نفت پارس اذعان کرد:عمده مواد اولیه نفت پارس تولید داخل است و بخش کوچکی از آن از خارج وارد می شود. به لطف خدا در زمان تحریم ها توانستیم مواد اولیه جایگزین را تولید کنیم تا صنعت روغن های صنعتی از پا نیفتد و توانستیم با تلاش مضاعف تحریم ها را دور بزنیم اگرچه به طور قطع تحریم ها بی تاثیر نبوده است.

 

وی اضافه کرد: همکاران ما در نفت پارس کار جدیدی انجام دادند و آن تولید روغن های مخصوص ارتش مانند روغن هواپیما و تجهیزات ارتش است که تولید آن بسیار سخت است و در زمان تحریم ها اصلا قابل تولید نبود اما همکاران ما فرمول های آن را پیدا کردند و بخش صنعتی آن را راه اندازی کردیم و آن را تهیه کرده و تحویل ارتش و نیروهای نظامی می دهیم.

 

وی ادامه داد: در حال حاضر مهمترین مشکل شرکت نفت پارس مشکل نقدینگی است چرا که پول در گردش کم است و شرکت ها برای پروژه هایشان اعتباری خرید می کنند و پول نقد لازم برای خرید را ندارند.


منبع : دانا

مطالب مرتبط با : با توان تولید بالا تحریم‌ها را دور زدیم
دیدگاه شما در مورد : با توان تولید بالا تحریم‌ها را دور زدیم

با توان تولید بالا تحریم‌ها را دور زدیم تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ