• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 25506 - تاریخ انتشار : شنبه 09 بهمن 1395 - ساعت: 13:34

چاپ

تیم ملی بسکتبال با ویلچر ایران قهرمان جهان شد


تیم ملی بسکتبال با ویلچر جوانان جمهوری اسلامی ایران به مقام نخست رقابت‌های انتخابی قهرمانی جهان در تایلند دست یافت.

به گزارش میانخبر، در ششمین و آخرین روز از رقابت های انتخابی بسکتبال با ویلچر قهرمانی جوانان جهان، ملی‌پوشان کشورمان در چهار کوارتر برتر میدان بودند و در پایان با نتیجه 67 بر51 موفق شدند ژاپن را شکست داده و عنوان قهرمانی را از آن خود کنند.

تیم ایران در مرحله مقدماتی مقابل تیم های تایلند، هند، استرالیا و چین به برتری دست یافت و مقابل ژاپن مغلوب شد و روز گذشته با شکست استرالیا توانست ضمن دست یابی به سهمیه مسابقات جهانی، به فینال راه یابد.

این مسابقات برای کسب سهمیه رقابت های قهرمانی جوانان جهان که سال آینده به میزبانی کانادا برگزار می شود، با حضور تیم های ایران، ژاپن، استرالیا، چین، تایلند و هند از روز دوشنبه، 4 بهمن ماه در بانکوک آغاز شد و امروز به کار خود پایان داد.

ساعتی پیش دیدار رده بندی بین تیم های استرالیا و تایلند برگزار شد و استرالیا با شکست حریف توانست به عنوان سومین تیم، سهمیه مسابقات قهرمانی جهان را کسب کند.

بر این اساس تیم های ایران، ژاپن و استرالیا به عنوان سه تیم نماینده منطقه آسیا و اقیانوسیه، سال آینده در مسابقات قهرمانی جوانان جهان که در کانادا برگزار می شود، حضور خواهند داشت.

تیم بسکتبال باویلچر ایران با ترکیب امیررضا احمدی(ایلام)، مهدی مظلوم(مازندران)، مهدی ماندگار(هرمزگان)، علی کریمی(اصفهان)، مجتبی کمالی(فارس)، محمد سیاری، همایون عسگری، مهدی عباسی (مرکزی)، پیمان میزان، حسنعلی کعبی، سیدمهدی موسوی (تهران)، رضا عیوضی(قم) با سرمربیگری حسن پالار در این رویداد ورزشی حضور یافته بود.

مسعود فلاح به عنوان مربی، حبیب خمجانی به عنوان نماینده فنی در این اعزام همراه با ملی پوشان هستند و سرپرستی کاروان نیز بر عهده امیر ماندگار فرد است.

ملی پوشان کشورمان بامداد روز سه شنبه، 12 بهمن ماه به میهن باز خواهند گشت.


منبع : فردا

مطالب مرتبط با : تیم ملی بسکتبال با ویلچر ایران قهرمان جهان شد
دیدگاه شما در مورد : تیم ملی بسکتبال با ویلچر ایران قهرمان جهان شد

تیم ملی بسکتبال با ویلچر ایران قهرمان جهان شد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ