• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 25532 - تاریخ انتشار : یکشنبه 10 بهمن 1395 - ساعت: 11:48

چاپ

ارجاع طرح ممنوعیت تولید سلاح‌ سرد به کمیسیون حقوقی


با موافقت نمایندگان طرح ممنوعیت واردات، تولید و عرضه سلاح‌های صرفا مورد استفاده در درگیری فیزیکی به کمیسیون حقوقی ارجاع شد.

به گزارش میانخبر، نمایندگان درصحن علنی امروز (یکشنبه، 10 بهمن ماه) طرح الحاق دو تبصره به ماده 617 قانون مجازات اسلامی اعاده شده از شورای نگهبان در مورد حمل ادوات مورد استفاده در درگیر‌ی‌های فیزیکی و ضرب و جرح را مورد بررسی قرار دادند و بعد از ارائه پیشنهادات متفاوت و بحث‌های متعدد هیچکدام از اصلاحات مورد قبول نمایندگان قرار نگرفت، در نهایت این طرح با 135 رای موافق، 20 رای مخالف و 6 رای ممتنع به کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس ارجاع شد.

تبصره این ماده تاکید می‌کند؛ حمل ادواتی که صرفا در درگیری فیزیکی و ضرب وجرح کاربرد دارد مانند قمه، شمشیر، چاقوی ضامن‌دار، ساطور، قداره یا پنجه جرم محسوب و مرتکب به حداقل مجازات مقرب در این ماده محکوم می‌گردد.

واردات، تولید عرضه سلاح‌های مذکور ممنوع است و مرتکب به جزای نقدی درجه 6 محکوم و حسب مورد این سلاح‌ها به نفع دولت ضبط یا معدوم می‌شود.

شایان ذکر است این تبصره مورد مخالفت نمایندگان زنجان به ویژه احمدی قرار گرفت و آنها بر این امر تاکید داشتند که با ممنوعیت ساخت برخی از این سلاح ها حداقل هزار واحد صنفی در زنجان تعطیل می‌شود و حتی جلوی صادرات نیز گرفته خواهد شد، لذا با مخالفت نمایندگان این ماده برای بررسی بیشتر و اصلاح ارجاع شد.


منبع : فردا

مطالب مرتبط با : ارجاع طرح ممنوعیت تولید سلاح‌ سرد به کمیسیون حقوقی
دیدگاه شما در مورد : ارجاع طرح ممنوعیت تولید سلاح‌ سرد به کمیسیون حقوقی

ارجاع طرح ممنوعیت تولید سلاح‌ سرد به کمیسیون حقوقی تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ