• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 25533 - تاریخ انتشار : یکشنبه 10 بهمن 1395 - ساعت: 11:52

چاپ

دستورالعمل بلژيک جهت آموزش صحیح اسلام به پلیس


افسران پلیس بلژیک به جهت توانمندی در ایجاد روابط انسانی به دور از تعصب با شهروندان این کشور، تحت آموزش دوره‌های آموزشی شناخت دین و فرهنگ اسلامی قرار می‌گیرند تا بتوانند بین دین اسلام و تحرکات تندرو موسوم به «اسلام افراطی» تمایز قائل شوند.

به گزارش میانخبر، پایگاه خبری عرب‌زبان «البشیر»، از برپایی کلاس‌های آموزشی مبتنی بر شناخت صحیح دین اسلام برای افسران پلیس در بلژیک خبر داد.

پلیس شهر «بروکسل» پایتخت بلژیک بزودی دوره‌های آموزشی جهت تمایز میان اسلام و تحرکات افراطی موسوم به «اسلام افراطی» برای افسران پلیس این شهر برگزار خواهد کرد؛ که هدف از آن عدم خلط بین ادیان و تحریف‌های بوجود آمده در آن است.

«رودی فرفورت»، مدیر پیشگیری و دستگاه امنیتی شهر بروکسل گفت:« این دوره‌ها، یک سری جلسات آموزشی هستند که با رویکرد نزدیکی به فرهنگ و تعالیم اسلامی برپا خواهد شد، و افراد پلیس که باید از هرگونه افکار ناقص و نادرست به دور باشند، باید بتوانند بین اسلام و حرکات تندرو تمییز قائل شوند.

فرفورت در ادامه سخنان خود افزود: دستگاه پیشگیری و امنیت بروکسل با همکاری اداره پلیس منطقه و اتحادیه شهرداری، این کلاس‌ها را از ابتدای فوریه سال 2017 برگزار خواهد کرد.

مدیر پیشگیری و دستگاه امنیتی بروکسل اظهار داشت که این کلاس‌های آموزشی مقدمه‌ای جهت برگزاری دوره‌های پیشرفته‌تر - که با همین مضمون تمییز بین دین، فرهنگ اسلامی و حرکات افراطی است- در آینده، دایر می شود.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه فایده و ضرورت این کلاس‌ها چیست، گفت: پیشگیری از افراط و تروریسم یکی از وظایف پلیس است، و مهم است که نیروهای ما معرفت لازم را جهت ایجاد روابط احترام متقابل بدور از تعصب با دیگر ادیان داشته باشند، و به منظور درک پدیده افراط‌گرایی در ادیان و فرهنگ‌ها باید حداقل دانش را در مورد اصول این ادیان داشته باشند.


منبع : فردا

مطالب مرتبط با : دستورالعمل بلژيک جهت آموزش صحیح اسلام به پلیس
دیدگاه شما در مورد : دستورالعمل بلژيک جهت آموزش صحیح اسلام به پلیس

دستورالعمل بلژيک جهت آموزش صحیح اسلام به پلیس تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ