• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 25536 - تاریخ انتشار : یکشنبه 10 بهمن 1395 - ساعت: 12:01

چاپ

تهران آماده بدرقه ققنوس‌ها/ شهدای آتش‌نشان، فردا از مصلی تهران تشییع می‌شوند


فردا همه می آییم تا بخشی از تلاش این آتش نشانان را جبران کنیم و قدری از داغ نشسته بر دل خانواده های شهدای آتش نشانان را بکاهیم. فردا همه می آییم.

به گزارش میانخبر، فردا؛ دوشنبه ۱۱ بهمن، پیکر شهدای آتش نشان ساعت ۸:۳۰ تشییع خواهد شد. پیکر نجاتگرانی که با شهامت خود درس فداکاری را به هموطنان خود آموختند. ایثارگرانی که با مجاهدت خود همدلی و همراهی را بار دیگر در میان ملت ایران شکوفا کردند.

حادثه آتش سوزی و فرو ریختن ساختمان پلاسکو موجب تاثر ملت ایران شد و کشور را به سوگ و عزاداری نشاند. اما بدون شک اقدام شهدای آتش نشان در پیشگاه حق تعالی ثبت و در حافظه ملت ایران اسلامی ماندگار خواهد ماند.

فردا تهران شاهد حضور پررنگ مردم ایران خواهد بود، تا با شرکت در مراسم تشییع شهدای حماسه ساز از آنها تجلیل و تکریم و از خانواده هایشان دلجویی شود. فردا همه می آییم تا بخشی از تلاش این آتش نشانان را جبران کنیم و قدری از داغ نشسته بر دل خانواده های شهدای آتش نشانان را بکاهیم. فردا همه می آییم.

مجتبی عبدالهی، معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران در رابطه با تشییع پیکر شهدای آتش نشان گفت: مراسم تشییع 16 شهید آتش نشان از ساعت 8:30 صبح روز دوشنبه از مصلی بزرگ امام خمینی(ره) تهران پس از قرائت نماز و قرآن بر پیکر شهدا به سمت بهشت زهرا(س) برگزار می شود.

وی با تأکید بر اینکه سازمان پزشکی قانونی اعلام کرده است که تا یکشنبه احراز هویت پیکرهای آتش نشان حادثه پلاسکو به پایان می رسد، تصریح کرد: بعدازظهر یکشنبه (امروز) پیکر شهدای آتش نشان حادثه پلاسکو از سوی پزشکی قانونی به شهرداری تهران تحویل داده خواهد شد.

رئیس ستاد تشییع شهداى آتش‌نشان در حادثه پلاسكو ضمن عرض تسلیت خدمت مقام معظم رهبری و امت مسلمان و خانواده شهدای آتش نشان و شهرداری تهران، ادامه داد: این شهدا در قطعات شهدای بهشت زهرا(س) به خاک سپرده می شوند.

مجتبی عبدالهی همچنین اعلام کرد که چهارشنبه 13 بهمن ماه نیز از ساعت 14 لغایت 16 بعدازظهر در مدرسه عالی شهید مطهری مراسم بزرگداشت شهدای آتش نشان حادثه پلاسکو به منظور تکریم دوباره خانواده های شهدا برگزار می شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران ضمن دعوت از همه شهروندان نوع دوست که در روزهای پس از وقوع حادثه پلاسکو با حمایت های عاطفی شان دل آتش نشانان را گرم کرده است، اضافه کرد: شهرداری تهران به منظور ارائه خدمات به شهروندانی که قصد حضور در مراسم تشییع شهدای آتش نشان را دارند، در صبح مراسم تشییع، اتوبوس هایی را در میادین اصلی شهر به صورت رایگان مستقر کرده، همچنین از ابتدای صبح خطوط 1 و 3 متروی تهران نیز آمادگی انتقال شهروندان به مصلی بزرگ امام خمینی(ره) به صورت رایگان را دارد تا این مراسم هرچه باشکوه تر برگزار شود.

وی در ادامه افزود: از 30 میدان پایتخت اتوبوس ها آماده خدمات رسانی به شرکت کنندگان در این مراسم هستند.

عبدالهی با بیان اینکه تمامی درب های مصلی از صبح زود باز هستند، تصریح کرد: نماز میت به امامت آیت الله امامی کاشانی برگزار می شود. سپس پیکر شهدا از مصلی بزرگ تهران و در ادامه در خیابان مفتح شمالی تا خیابان شهید مطهری تشییع شده و از آنجا به بهشت زهرا(س) انتقال داده می شود.


منبع : فردا

مطالب مرتبط با : تهران آماده بدرقه ققنوس‌ها/ شهدای آتش‌نشان، فردا از مصلی تهران تشییع می‌شوند
دیدگاه شما در مورد : تهران آماده بدرقه ققنوس‌ها/ شهدای آتش‌نشان، فردا از مصلی تهران تشییع می‌شوند

تهران آماده بدرقه ققنوس‌ها/ شهدای آتش‌نشان، فردا از مصلی تهران تشییع می‌شوند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ