• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 25538 - تاریخ انتشار : یکشنبه 10 بهمن 1395 - ساعت: 12:06

چاپ

جزئیات بزرگترین بدهکار یک بانک


یک مقام مسئول بانکی با تشریح جزئیات بزرگترین بدهکار یک بانک گفت: ۳۱ نفر بدهی ۲۰۰ تا ۱۲۰۰ میلیارد تومانی دارند که تحت تعقیب قضایی قرار گرفته است.

به گزارش میانخبر، یک مقام مسئول بانکی با تشریح جزئیات بزرگترین بدهکار یک بانک گفت: ۳۱ نفر بدهی ۲۰۰ تا ۱۲۰۰ میلیارد تومانی دارند که تحت تعقیب قضایی قرار گرفته است.

محمدرضا خانی در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران در خصوص صحبت های وزیر امور اقتصادی و دارایی که بابک زنجانی، یکی از کوچکترین بدهکاران بانکی است و بدهکاران بزرگ دیگری هم، وجود دارند گفت: بزرگترین بدهکار بانکی بانک سرمایه ۱۲۰۰ میلیارد تومان بدهی دارد.

مدیرعامل بانک سرمایه در پاسخ به سوال خبرنگار مهر افزود: بزرگترین رقم بدهی در میان بدهکاران مربوط به «م. ج» است که به ۱۲۰۰ میلیارد تومان می رسد؛ این فرد هم اکنون بازداشت است و دستگاه قضایی نیز پیگیری پرونده او شده است. این در شرایطی است که وثایق غیرمنقول این بدهکار بزرگ بانکی ده درصد بوده و مابقی چک و سفته است؛ این در حالی است که چک و سفته به عنوان ضمانت، قرارداد بین همه بدهکاران بانکی و بانکها است.

به گفته وی، درصد کمی از وثایق در اختیار بانکها بابت بدهکاران بزرگ، وثیقه غیرمنقول است و آنچه که در اختیار ما قرار گرفته، تنها ده درصد به صورت ملکی است که ارزش واقعی آن حتی به همان ده درصد کارشناسی شده هم نمی‌رسد.

خانی اظهار کرد: مهمترین کمیته ای که از مهرماه امسال با ورود تیم مدیریتی جدید تشکیل شده، کمیته وصول مطالبات معوق است که پس از اینکه بدهکاران بزرگ بانکی را بازداشت کردیم؛ برای پرداخت بدهی خود مراجعه کردند؛ ولی هنوز با برخی از آنها به توافق نرسیده ایم؛ چراکه وجه نقد بسیار کمی حاضر بودند که بپردازند.

وی افزود: در مجموع بدهکاران کلان این بانک ۳۱ نفر اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی هستند که بدهی آنها از ۲۰۰ میلیارد تومان تا ۱۲۰۰ میلیارد تومان متغیر است.


منبع : صراط

مطالب مرتبط با : جزئیات بزرگترین بدهکار یک بانک
دیدگاه شما در مورد : جزئیات بزرگترین بدهکار یک بانک

جزئیات بزرگترین بدهکار یک بانک تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ