• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 25559 - تاریخ انتشار : یکشنبه 10 بهمن 1395 - ساعت: 13:53

چاپ

آیا کمبود تجهیزات آتش نشانی تهران علت بحران پلاسکو بود؟


آیا اساساً آتش نشانی تهران از تخصص فنی و صلاحیت های استاندارد برخوردار است؟

به گزارش میانخبر، عده ای از رسانه ها و چهره های سیاسی، طی روزهای اخیر با طرح این مسئله، به دنبال آن هستند تا آتش نشانی تهران را مسبب حادثه پلاسکو دانسته و کمبود تجهیزات این سازمان در مرحله اطفاء حریق را علت تامه این حادثه عنوان می کنند.

در بررسی واقعیت این مسئله، مروری بر جایگاه فنی و تخصصی سازمان آتش نشانی تهران در عرصه بین المللی، پاسخ گوی ادعای واهی برخی رسانه ها و افراد است:


1-به گزارش پايگاه خبري125 شهريور ماه 1395،پیرو مذاکرات صورت گرفته از سوی مرکز بین الملل سازمان آتش نشانی تهران با این انجمن،مقدمات پیوستن این سازمان به انجمن بین المللی Ctifفراهم شد.


2-بر اين اساس سازمان آتش نشانی تهران و همچنین تمامی آتش نشانی های سطح کشور قادر خواهند بود تا در کنفرانس ها، همایشها، نمایشگاهها، مسابقات عملیاتی ورزشی و مانورهای مختلف، با دعوت رسمی رئیس CTIF شرکت کرده و علاوه بر تبادل اطلاعات و تجربیات با دیگر آتش نشانان و سازمانهای امدادی در دنیا، از تسهیلات و تکنولوژیهای برتر کشورهای عضو در زمینه آتش نشانی بهره مند شده و با گسترش ارتباطات و تعاملات با مقامات ارشد آن سازمان ها ، زمینه را برای طراحی و اجرای برنامه ها و پروژه های مختلف ملی و بومی با کمک و مشاوره کشورهای پیشرفته میسر سازند.


3-انجمن CTIF شامل کمسیون های مختلف تخصصی بوده ودر زمینه هاي گوناگونی از قبیل: حفاظت و پیشگیری از حریق و ایمنی ساختمانها، هزمت و مواد پر خطر، آموزش و تجهیز مراکز آموزشی، آتش نشانی و امداد و نجات کلان شهرها، آتش نشانان داوطلب و N.G.O ها، آتش نشانان داوطلب نوجوان و ... فعالیت می کند.


4-با همکاری اين انجمن افزایش سطح دانش و بینش پرسنل سازمان های آتش نشانی و اعتلای ایمنی شهرها و حتی کشور مد نظر قرار گرفته شده به اين نحو كه با دعوت از اساتید و کارشناسان مجرب کمسیون های مختلف این انجمن دوره هاي مختلف آموزشي تخصصي برگزار مي شود و همچنين ارائه ي مشاوره و تدوين خط مشي هاي راهبردي و بهره مندي از تجربيات و دانش اين انجمن براي به كارگيري در داخل كشور ميسر مي شود.


5-انجمن بین المللی CTIF یکی از معتبرترین و مهم ترین انجمن های تخصصی در زمینه آتش نشانی و امداد و نجات در دنیا است و تمامی اعضای آن شامل کشورهای پیشرفته و صاحب سبک اروپایی و امریکایی هستند.


6-عضویت سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران 18 شهريور سال1395 در جلسه سالانه این انجمن با رای موافق اکثریت اعضا وتایید هیات رییسه CTIF به تصویب رسید وگواهینامه رسمی عضویت ثابت این سازمان به عنوان نماینده کشور ایران طی مراسمي تقدیم مدیر عامل سازمان آتش نشانی تهران شد.


منبع : فردا

مطالب مرتبط با : آیا کمبود تجهیزات آتش نشانی تهران علت بحران پلاسکو بود؟
دیدگاه شما در مورد : آیا کمبود تجهیزات آتش نشانی تهران علت بحران پلاسکو بود؟

آیا کمبود تجهیزات آتش نشانی تهران علت بحران پلاسکو بود؟ تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ