• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 25588 - تاریخ انتشار : دوشنبه 11 بهمن 1395 - ساعت: 12:12

چاپ

کشف گور جمعی جدید در شمال موصل عراق


ارتش عراق یک گور جمعی در شمال شهر موصل کشف کرد که جسد بیش از 20 نفر که به دست گروه تروریستی داعش کشته شده بودند، در آن مدفون بود.

به گزارش میانخبر، ارتش عراق اعلام کرد که در «الرشیدیه» در شمال شهر موصل، گوری جمعی کشف شده که دست‌کم 27 جسد در آن مدفون است.

شهر موصل، مرکز استان نینوی در شمال عراق، از خرداد سال 2014 شاهد حضور تروریست‌های داعش و به تبع آن فاجعه‌آمیز شدن وضعیت مردم است.

یک منبع در ارتش عراق که نامش فاش نشد، به «خبرگزاری ملی عراق» گفت: نیروهایی از ارتش، گور جمعی را نزدیک منطقه الکبة در شمال موصل پیدا کردند. این گور حداقل 27 جسد در خود دارد که همه قربانی داعش هستند».

این منبع عراقی توضیح داد که نیروهای امنیتی همه اجساد را بیرون کشیده و به مرکز بهداشت منطقه الرشیدیه تحویل داده تا کار شناسایی آنان انجام شود. برخی از اجساد، همراهشان کارت شناسایی هست.

این نخستین گور جمعی در این منطقه نیست. عموما مناطقی که از اشغال داعش خارج می‌شود، شاهد چنین گورهایی هست.

داعش خرداد سال 2014 بر موصل مسلط شد. این گروه تروریستی موصل را مرکز خلافت خود در عراق می‌داند. از بیش از دو ماه پیش که عملیات آزادسازی موصل آغاز شده، بخش شرقی شهر به طور کامل آزاد شده و ارتش عراق در صدد آغاز آزادسازی بخش نهایی یعنی بخش غربی شهر موصل است.


منبع : دانا

مطالب مرتبط با : کشف گور جمعی جدید در شمال موصل عراق
دیدگاه شما در مورد : کشف گور جمعی جدید در شمال موصل عراق

کشف گور جمعی جدید در شمال موصل عراق تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ