• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 25591 - تاریخ انتشار : دوشنبه 11 بهمن 1395 - ساعت: 12:40

چاپ

انصراف اعتراضی نماینده تبریز از شرکت در کنفرانس زنان در نیویورک


عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اعلام انصراف از شرکت در کنفرانس مقام زن در نیویورک، لغو صدور ویزا برای اتباع کشورهای اسلامی را خلاف منطق و مغایر با حقوق بین الملل دانست.

به گزارش میانخبر، زهرا ساعی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه لغو و توقف صدور ویزا برای اتباع کشورهای اسلامی خلاف منطق و مغایر با حقوق بین الملل است، گفت: هر چند لغو و توقف صدور ویزا به طور موقت است اما این موضوع توهینی آشکار به جهان اسلام به ویژه ملت بزرگ ایران است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اینکه لغو و توقف صدور وزیرا برای اتباع کشورهای اسلامی از جانب آمریکا به منزله حمایت از تروریسم و افراطی گری در جهان است، ادامه داد: رئیس جمهور آمریکا عنوان کرد که این محدودیت جهت مقابله با تروریسم و حفظ امنیت مردم آمریکا اعمال می شود در حالی که این موضوع بیانگر حمایت از تروریسم است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با یادآوری وضعیت نامطلوب و آشفته منطقه خاورمیانه، تصریح کرد: کانون های تروریزم در این مناطق زیاد است و حامیان آنها هم مشخص است؛ تروریسم خواندن ملت ایران از سوی رئیس جمهور آمریکا یک توهین آشکار، دامن زدن به خشونت و افراطی گری در جهان است.

ساعی معتقد است: در این شرایط بهترین رویکردی که کشورها می توانند برای مقابله با خشونت و افراطی گری در جهان داشته و امنیت را به کشورها هدیه کنند بحث گفتگو، توافقات و تعامل بین المللی است تا از بروز خشونت جلوگیری شود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در حالی رئیس جمهور آمریکا اتباع ایرانی را تروریسم می خواند که اکثر کشورهای دنیا اذعان دارند اگر قرار باشد در منطقه خاورمیانه امنیت ایجاد شده و بحث تروریسم مهار شود ایران از جمله کشورهای بسیار استراتژیک و مهم است که با توجه به ظرفیت ها، تعامل و رویکردی که در مناسبات منطقه ای و بین المللی دارد می تواند آن را تحقق بخشد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با یادآوری انصراف خود از شرکت در کنفرانس مقام زن در نیویورک، گفت: به عنوان نماینده مردم انزجار و ابراز تاسف خود را از این اقدام رئیس جمهور آمریکا نشان داده و برای پاسداری از حرمت و شان تمامی آحاد ملت بزرگ ایران در داخل و خارج از کشور انصراف خود از شرکت در این کنفرانس را اعلام می کنم.


منبع : دانا

مطالب مرتبط با : انصراف اعتراضی نماینده تبریز از شرکت در کنفرانس زنان در نیویورک
دیدگاه شما در مورد : انصراف اعتراضی نماینده تبریز از شرکت در کنفرانس زنان در نیویورک

انصراف اعتراضی نماینده تبریز از شرکت در کنفرانس زنان در نیویورک تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ