• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 25605 - تاریخ انتشار : سه شنبه 12 بهمن 1395 - ساعت: 21:01

چاپ

افزایش قیمت نفت با پایبندی ۸۲ درصدی اوپک


در روز سه شنبه با انتشار این خبر که تولیدکنندگان عضو سازمان کشور های صادر کننده نفت (اوپک) تولید خود را بیش از ۱ میلیون بشکه در روز کاهش دادند، قیمت نفت مجددا افزایش یافت. کاهش تولید به میزان ذکر شده حاکی از آن است که تولید کنندگان در پایبندی به تعهداتشان نسبت به توافق کاهش تولید اوپک مصمم اند، تواقی که در ۸ سال گذشته بی نظیر است.

به گزارش میانخبر، امروز (تا ساعت ۱۸) قیمت آتی نفت خام برنت بین الملل، نسبت به قیمت دیروز ۴۰ سنت افزایش یافت و این نفت در بازار بشکه‌ای ۵۵.۶۳۳ دلار معامله شد، این در حالی ست که معاملۀ آتی نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا نیز با ۳۰ سنت افزایش، بشکه‌ای ۵۲.۹۳ دلار صورت گرفت.


در روز سه شنبه بررسی رویترز نشان داد که عرضه نفت خام 11 عضو اوپک در ماه ژانویه به طور متوسط ۳۰.۰۱ میلیون بشکه در روز بوده، این در حالی ست که عرضه نفت این کشور ها در ماه دسامبر سال گذشته، به طور متوسط ۳۱.۱۷ میلیون بشکه در روز بود.

به طور کلی، سازمان کشورهای صادر کننده نفت توانسته ۸۲ درصد از تعهدات خود را برای کاهش تولید نفت عملی کنند. این در حالی ست که پیش بینی خیلی ها، درصدی کمتر از این بود.

در ماه نوامبر سازمان کشور های صادر کنندۀ نفت توافق کردند تا برای ایجاد تعادل در بازار و پایان بخشیدن به عرضۀ بیش از تقاضایی که در دو سال گذشته گریبان گیر صنعت نفت شده بود، تولید خود را کاهش دهند. تا کنون چند تولید کنندۀ عضو اوپک به تعهدات خود عمل کرده اند و تولید نفتشان را کاهش داده اند.

در ۳۰ نوامبر اوپک توافق کرد تا تولید خود را ۱.۲ میلیون بشکه در روز کاهش دهد و به طور میانگین در شش ماه اول سال ۲۰۱۷ به ۳۲.۵ میلیون بشکه در روز برساند. این در حالی ست که کشورهای غیر عضو نظیر روسیه، مکزیک و عمان نیز پذیرفته‌اند تا در مجموع تولید خود را به طور متوسط روزانه ۵۵۸ هزار بشکه کاهش دهند.


منبع : دانا

مطالب مرتبط با : افزایش قیمت نفت با پایبندی ۸۲ درصدی اوپک
دیدگاه شما در مورد : افزایش قیمت نفت با پایبندی ۸۲ درصدی اوپک

افزایش قیمت نفت با پایبندی ۸۲ درصدی اوپک تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ