• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 25609 - تاریخ انتشار : سه شنبه 12 بهمن 1395 - ساعت: 21:06

چاپ

جزئیات پرونده قاچاق ۱۰۰ کانتینر کاغذ دیواری


قاسم خورشیدی با اشاره به شناسایی تمام عوامل قاچاق سازمان‌یافته کاغذدیواری در دو استان هرمزگان و تهران گفت: متخلفان در این پرونده به عنوان ترخیص‌کار و اظهارکننده با استفاده از کارت بازرگانی چند شرکت‌ و خلاف‌اظهاری اقدام به واردات کاغذ دیواری به جای کوکوپیت کرده‌اند.

به گزارش میانخبر، سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: متخلفان در این پرونده به عنوان ترخیص‌کار و اظهار‌کننده با استفاده از کارت بازرگانی چند شرکت و خلاف اظهاری اقدام به واردات کاغذ دیواری به جای کوکوپیت (خاک پوست نارگیل) کرده‌اند.

به گزارش ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارزش قاسم خورشیدی با اشاره به شناسایی تمام عوامل قاچاق سازمان‌یافته کاغذدیواری در دو استان هرمزگان و تهران گفت: متخلفان در این پرونده به عنوان ترخیص‌کار و اظهارکننده با استفاده از کارت بازرگانی چند شرکت‌ و خلاف‌اظهاری اقدام به واردات کاغذ دیواری به جای کوکوپیت کرده‌اند.

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در تشریح جزئیات این پرونده افزود: متخلفین با ارائه اسناد خلاف واقع و جعل مدارک مربوط به خرید و حمل کوکوپیت (ضایعات و تراشه‌های درخت نارگیل برای مصارف گلخانه‌ای در افزایش رطوبت خاک) با ارزش و مأخذ بسیار پایین‌تر از کاغذدیواری، بدون رعایت تشریفات قانونی و عدم پرداخت کامل حقوق و عوارض دولت اقدام به ترخیص محموله کرده‌اند.

خورشیدی اظهار داشت: نخستین بار 12 کانتینر 400 فوت از این محموله توسط اداره اطلاعات استان هرمزگان در گمرک شهید رجایی توقیف شد و در نهایت با بررسی دیگر محموله‌های مزبور مشخص شد، از ابتدای سال 94 نزدیک به 100 کانتینر با شرایط مشابه و خلاف‌اظهاری از گمرک شهید رجایی به مقصد تهران ترخیص شده است.

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: در ادامه تحقیقات در مورد این پرونده چهار انبار در تهران مربوط به چند شرکت شناسایی و تعداد تقریبی 900 هزار رول کاغذ دیواری توقیف و تحویل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی شد.

خورشیدی با اعلام اینکه ارزش اموال توقیف شده حدود 200 میلیارد تومان برآورد شده است، گفت: تمام عوامل متخلف در این پرونده که ارزش کل آن 50 میلیارد تومان برآورد شده است، دستگیر شده‌اند.

وی با بیان تفاوت چشمگیر ارزش و همچنین حقوق و عوارض گمرکی حاصل از خلاف‌اظهاری کوکوپیت به جای کاغذدیواری گفت: ارزش گمرکی کاغذدیواری تقریبا 14 برابر کوکوپیت بوده و با توجه به تعرفه 4 درصدی کوکوپیت در مقابل تعرفه 22 درصدی کاغذدیواری، حقوق و عوارض پرداختی در مورد کاغذدیواری 36 برابر کوکوپیت است.

پیش از این سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از کشف 1000 کانتینر کاغذ دیواری قاچاق در دو استان هرمزگان و تهران توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) خبر داده بود.


منبع : فردا

مطالب مرتبط با : جزئیات پرونده قاچاق ۱۰۰ کانتینر کاغذ دیواری
دیدگاه شما در مورد : جزئیات پرونده قاچاق ۱۰۰ کانتینر کاغذ دیواری

جزئیات پرونده قاچاق ۱۰۰ کانتینر کاغذ دیواری تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ