• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 25630 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 13 بهمن 1395 - ساعت: 12:48

چاپ

آخرین جزئیات از قطعات بدن پیدا شده از آوار پلاسکو


رئیس سازمان پزشکی قانونی می‌گوید قطعات ابدانی که روز گذشته (سه‌شنبه) از آوار پلاسکو پیدا شده شاید مربوط به آتش‌نشان‌ها باشد اما تا زمان مشخص نشدن نتیجه آزمایشات و نمونه‌برداری‌ها نمی‌توان اظهارنظر قطعی کرد.

به گزارش میانخبر، رئیس سازمان پزشکی قانونی می‌گوید قطعات ابدانی که روز گذشته (سه‌شنبه) از آوار پلاسکو پیدا شده شاید مربوط به آتش‌نشان‌ها باشد اما تا زمان مشخص نشدن نتیجه آزمایشات و نمونه‌برداری‌ها نمی‌توان اظهارنظر قطعی کرد.

احمد شجاعی در گفت‌وگو با تسنیم در پاسخ به این سئوال که به یکی از رسانه‌ها گفته ممکن است قطعات بدن کشف شده مربوط به آتش‌نشانان نباشد اظهار کرد: فعلاً چیزی معلوم نیست و شاید هم مربوط به شهدای آتش‌نشان‌ حادثه ساختمان پلاسکو باشد.

رئیس سازمان پزشکی قانونی اضافه کرد: البته تا زمانی که نتیجه اقدامات پیکرشناسی، آزمایشات تخصصی و نمونه برداری DNA به منظور احراز هویت قطعات ابدان کشف شده، مشخص نشود، نمی‌توان اظهارنظر قطعی کرد و باید منتشر نتیجه آزمایشات بود.

روز گذشته (سه‌شنبه) بود که دو قطعه از اجساد حادثه پلاسکو در منطقه هرندی که نخاله‌ها و ضایعات این حادثه به آنجا منتقل شده است، کشف و برای احراز هویت به پزشکی قانونی منتقل شد.

بر اساس این گزارش، 30 دی امسال بود که ساختمان 17 طبقه‌ای پلاسکو واقع در خیابان جمهوری، دچار حریق شد و ساعاتی بعد به خاطر شدت آتش‌سوزی، ریزش کرد و متاسفانه در این سانحه 16 تن از آتش‌نشانان غیور و فداکار، زیر آوار گرفتار شدند و جان خود را از دست دادند.

یکی از دلایل وقوع این حادثه، رعایت نشدن نکات ایمنی در ساختمان پلاسکو بود به طوری که بنابر اعلام محسن پیرهادی عضو شورای اسلامی شهر تهران، طی 3 سال گذشته، هفت اخطار ایمنی به هیئت امنای ساختمان پلاسکو داده شده بود.

همچنین طبق اعلام معصومه آباد رئیس کمیته ایمنی شورای اسلامی شهر تهران، طبق بازرسی‌های انجام شده، حدود سه هزار ساختمان و مرکز خرید در تهران از لحاظ ایمنی، وضعیتی مشابه وضعیت ساختمان پلاسکو دارند که به آنها نیز اخظارهای لازم داده شده است.


منبع : صراط

مطالب مرتبط با : آخرین جزئیات از قطعات بدن پیدا شده از آوار پلاسکو
دیدگاه شما در مورد : آخرین جزئیات از قطعات بدن پیدا شده از آوار پلاسکو

آخرین جزئیات از قطعات بدن پیدا شده از آوار پلاسکو تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ