• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 25640 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 13 بهمن 1395 - ساعت: 13:11

چاپ

کاخ سفید اسناد مهاجرتی همسر ترامپ را منتشر کند


یک سناتور دموکرات ایالت کالیفرنیا از کاخ سفید خواست اسنادش در خصوص وضع اقامت همسر رئیس‌جمهور این کشور را منتشر کند.

به گزارش میانخبر، یک سناتور ایالت کالیفرنیا در اعتراض به سیاست‌های مهاجرتی سختگیرانه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، از کاخ سفید خواست اسناد مسافرتی ملانیا ترامپ همسر ترامپ را منتشر کند.

نانسی اِسیکنِر این درخواست را در واکنش به دستور اجرایی رئیس جمهور مبنی بر محدود کردن بودجه شهرهایی مطرح کرد که در آنها مقامات محلی از اجرای سیاست های مهاجرتی فدرال خودداری می کنند.

این دستور اجرایی که مسافران از چند کشور عمدتا اسلامی را از ورود به آمریکا منع می کند، با انتقاد جامعه جهانی روبرو شده و اعتراض‌های گسترده‌ای را برانگیخته است.

خانم اسکینر که این درخواست را در کنگره ایالتی مطرح کرد، به پایگاه اینترنتی پالیتیکوی کالیفرنیا گفت:« هیچ کسی در زمان اقدامات ترامپ، اسنادی منتشر نکرده است که وضعیت ملانیا ترامپ را نشان دهد و ثابت کند وضعیت اقامت وی کاملا قانونی است. ما فقط می دانیم که فقط یک وکیل استخدام شده است تا فقط اسنادی را بررسی کند که ملانیا ترامپ خودش انتخاب می کند در اختیار وکیل قرار دهد.»

وضعیت مهاجرت ملانیا ترامپ که متولد اسلوونی است و سال 1996 به آمریکا آمد، قبلا نیز مورد توجه قرار گرفته بود. خبرگزاری آمریکایی آسوشیتد پرس ماه نوامبر متوجه شد همسر رئیس جمهور آمریکا پیش از آنکه اجازه کار در این کشور داشته باشد، مشغول کار بوده است.

ملانیا ترامپ که مارس 2001 کارت سبز خود را دریافت کرد و پنج سال بعد شهروند آمریکا شد، اصرار دارد وی به طور قانونی وارد کشور شد و هرگز قوانین مهاجرتی را نقض نکرده است.

دونالد ترامپ ماه اوت ادعا کرد همسرش همه اسناد درست مهاجرتی را در اختیار دارد و اعلام کرد با برگزاری یک کنفرانس خبری در هفته های بعدی، درباره این موضوع صحبت می کند. این مراسم هنوز برگزار نشده است.


منبع : فردا

مطالب مرتبط با : کاخ سفید اسناد مهاجرتی همسر ترامپ را منتشر کند
دیدگاه شما در مورد : کاخ سفید اسناد مهاجرتی همسر ترامپ را منتشر کند

کاخ سفید اسناد مهاجرتی همسر ترامپ را منتشر کند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ