• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 25654 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 13 بهمن 1395 - ساعت: 13:43

چاپ

وجود آزبست در پلاسکو تایید نشد


رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: وزارت بهداشت در بررسی‌های خود از محل حادثه پلاسکو، مواجهه‌ای با آزبست نداشته است.

به گزارش میانخبر، رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: وزارت بهداشت در بررسی‌های خود از محل حادثه پلاسکو، مواجهه‌ای با آزبست نداشته است.

دکتر خسرو صادق نیت در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص برخی اظهارات مبنی بر پخش آزبست در محل حادثه پلاسکو، افزود: آزبست ماده‌ای سرطان‌زاست که اعلام شده بود در محل حادثه پلاسکو پخش شده‌است. به همین دلیل نیروهای بهداشت محیط وزارت بهداشت، این منطقه را از نظر وجود آزبست بررسی کردند. البته احتمال اینکه آزبست در این ساختمان‌ها استفاده شده باشد، کم بود ولی برای اطمینان حاصل کردن از این موضوع، از محیط نمونه‌برداری کردیم.

وی افزود: ما در بررسی‌های خود از محل ساختمان پلاسکو، مواجهه‌ای با این عامل خطرناک نداشتیم و آزبستی در بررسی‌های ما به دست نیامد. وجود الیاف آزبست در این محل مهم‌ترین نگرانی ما بود؛ چرا که می‌تواند در طولانی مدت باعث بروز سرطان شود.

ششم بهمن ماه، هفت روز بعد از شروع حادثه حریق و ریزش ساختمان پلاسکو، محمد حقانی، رییس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران اعلام کرده بود که وجود انبوه الیاف آزبست موجود در محوطه پلاسکو و استنشاق این ماده خطرناک توسط صدها نیروی آتش‌نشان و امدادگر حاضر در این محل، جان آنها را تهدید می‌کند و می‌توان آن را یک فاجعه زیست محیطی نامید.


منبع : صراط

مطالب مرتبط با : وجود آزبست در پلاسکو تایید نشد
دیدگاه شما در مورد : وجود آزبست در پلاسکو تایید نشد

وجود آزبست در پلاسکو تایید نشد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ