• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 25677 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 14 بهمن 1395 - ساعت: 17:57

چاپ
140 طرح عمرانی در دهه فجر از طریق دهیاری‌ها به بهره‌برداری می‌رسد

مدیر کل امور روستای استانداری مازندران:

140 طرح عمرانی در دهه فجر از طریق دهیاری‌ها به بهره‌برداری می‌رسد


مدیر کل امور روستای استانداری مازندران گفت: 140 طرح عمرانی در دهه فجر از طریق دهیاری‌ها به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش میانخبر، عبدی در گفت‌وگو با خبرنگار ما با تبریک فرارسیدن دهه مبارک فجر، اظهار کرد: 140 طرح عمرانی از طریق دهیاری‌ها در سطح استان در این ایام افتتاح خواهد شد.

وی بیان کرد: سالن‌های ورزشی، راه‌های روستایی، طرح هادی روستایی، کتابخانه، فضای سبز روستایی، احداث پل داخل روستا، خانه عالم و ساختمان اداری دهیاری که در این ایام به بهره برداری می‌رسد.

مدیر کل امور روستای مازندران خاطرنشان کرد: تمام تاکید دولت بر این است که در توسعه اقتصادی در روستاها اقدامات خوبی داشته باشیم، استاندار نیز بر اجرای طرح‌های عمرانی در روستاها تاکید کردند و پیگیر هستیم در بحث اقتصادی و افزایش درآمد خانوار روستایی اقداماتی را داشته باشیم.

عبدی تصریح کرد: در سال جاری با دستور معاون اول رئیس جمهوری و معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم، شیوه نامه در بحث توسعه اقتصادی به ما ابلاغ شد که براساس آن اجرای طرح‌های اقتصادی در بحث کشاورزی، شیلات، صنایع تبدیلی دستی و گردشگری و مواردی که منابع و پتانسیل در روستاها وجود دارد د راولیوت قرار دارند.

وی افزود: بالغ بر هزار طرح از روستاها به ما معرفی شده که این طرح‌ها از طریق دستگاه اجرایی آنالیز و طرح‌هایی که اهلیت دارد و قابل اجرا در روستاها را دارند مورد تایید دستگاه‌های اجرایی قرار می‌گیرند.

عبدی گفت: کمیته‌ای را در مدیریت امور روستایی تشکیل دادیم که بعد از تایید این طرح‌ها در سطح استان به بانک‌های عامل معرفی می‌شوند که با بهره هشت درصد و طرح‌های مشارکتی و غیرمشارکتی با بهره پنج درصد در اختیار روستاییان قرار می‌گیرد.

وی رویکرد این اداره کل را بیشتر طرح‌های کوچک و خرد دانست و ادامه داد: کارهایی که به صورت مشاغل خانگی انجام می‌شود در اولویت ما قرار دارد که در بعضی از روستاها انجام شده است.

عبدی در پایان خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم تا در زمینه اشتغال روستایی گام برداریم تا هم جمعیت موجود را حفظ کنیم و هم با توجه به ظرفیتی که در روستاها داریم شاهد مهاجرت معکوس باشیم.مطالب مرتبط با : 140 طرح عمرانی در دهه فجر از طریق دهیاری‌ها به بهره‌برداری می‌رسد
دیدگاه شما در مورد : 140 طرح عمرانی در دهه فجر از طریق دهیاری‌ها به بهره‌برداری می‌رسد

140 طرح عمرانی در دهه فجر از طریق دهیاری‌ها به بهره‌برداری می‌رسد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ