• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 25715 - تاریخ انتشار : جمعه 22 بهمن 1395 - ساعت: 14:12

چاپ

ملت بزرگ ایران جواب دشمنی آمریکا دادند


امام‌جمعه موقت تهران آیت‌الله امامی کاشانی گفت: رئیس‌جمهور جدید آمریکا ورود اتباع ۷ کشور را به آمریکا منع می‌کند ولو اینکه عقب‌نشینی کرده و لغو می‌شود.

به گزارش میانخبر، آیت‌الله امامی‌کاشانی خطیب موقت تهران در خطبه‌های نماز جمعه امروز (22 بهمن‌ماه) با اشاره به ایام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامی، اظهار داشت: ورود به سی‌ونهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را تبریک عرض می‌کنم و عرض از تمام ملت بزرگ ایران که در این راهپیمایی به طور گسترده شرکت کردند و جواب دشمنان چون آمریکا دادند، تشکر می‌کنم.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی دو اساس داشت؛ یک اساسش امام و اساس دوم آن مردم هستند. در سال 57 زمانی که فرودگاه را بستند، جوان‌ها می‌گفتند ما با سینه‌هایمان راه را باز می‌کنیم. یک فداکاری خاصی در آن زمان بود. این فداکاری و این وحدت کلمه آن زمان، در این روز اهمیت بیشتری دارد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به آیه 46 سوره انفال گفت: در این آیه مبارکه بحث وحدت کلمه و وحدت ملی مطرح شده و قرآن کریم دو آفت برای آن ذکر کرده است و حل دو آفت را در همان آیات اشاره فرموده است. آفت اول برای وحدت ملی اختلاف رهبری است. قرآن کریم می‌گوید از خدا و پیامبر اطاعت کنید. در عصر غیبت کبری از ولی فقیه اطاعت کنید. این اصل برجای خودش ثابت است که راهش را هم بیان کرده و اختلاف از این ناحیه را جلوگیری کرده است.

آیت الله امامی کاشانی ادامه داد: مطلب دوم اختلاف سلیقه و هوا و هوس‌هاست. قرآن کریم در اینجا می‌فرماید در اختلاف سلیقه‌ها صبر کنید. هوا و هوس‌ها را از خود دور کنید در اختلاف سلیقه‌ها به هم نزدیک شوید و یکدیگر را تحمل کنید. در جنگ احد مردم از پیغمبر اطاعت نکردند یعنی قوت و عزت و اقتدارش در یک برهه‌ای از زمان رفت البته بعد از آن تجلیل شد و امروز عزیزترین و قدرتمندترین انسان در روی زمین در کل تاریخ بشریت شخص پیغمبر اکرم(ص) است. البته طبق روایات متواتر که داریم قدرت حضرت ولی عصر(عج) از پیغمبر اکرم و مسیح بن مریم بالاتر خواهد بود و شوکت او بی نظیر و جهانی خواهد شد.

وی با طرح این موضوع که مسئله وحدت کلمه در امروز چه نقشی دارد، گفت: به دنیا نگاه کنید، ببینید دنیا نسبت به ایران چه نظر و قضاوتی دارد؟ رئیس‌جمهور جدید آمریکا ورود اتباع 7 کشور را به آمریکا منع می‌کند ولو اینکه عقب نشینی می‌کند و لغو می‌شود. ولی در عین حال نشان می‌دهد اصل بحث آمریکا و اسرائیل ستیز با اسلام است. منع ورود عراق چرا؟ما اگر بگوییم با آمریکا نمی‌سازیم عراق که می‌ساخت. مصر، سومالی، سوریه چرا؟ یمن چرا؟ چون یمن می‌جنگدد. پس مشخص است که اصل بحث حقیقت اسلام است.

" امام راحل اعلام کرد دنیا متوجه شده اسلام چیست. اسلام مسلمان را اقتدار می‌بخشد، مسلمان مقتدر است. استقلال، عزت و تعیین سرنوشت توسط خود مردم در اسلام است، در اسلام اقتصاد و ثروت هر کشور دست خودش است اما مستکبرین نمی‌خواهند، اینطور باشد. می‌خواهند تمام ثروت کشورها دست مستکبرین باشد و مردم را از نظر اخلاق و فرهنگ هرطور که می‌خواهند، تربیت کنند.

خطیب موقت نمازجمعه تهران برهمین اساس تصریح کرد: به همین دلیل است که غرب و امریکا اصرار دارند علیه ما باشند. داعش و امثالهم را آنها تربیت می‌کنند و می‌گویند "ما دشمن تروریسم هستیم". مردم عراق و سوریه را بمباران می‌کنند و می‌گویند "می‌خواستیم داعشی‌ها را بمباران کنیم". این همه جنایت را با تمام پررویی انجام می‌دهند.

آیت‌الله امامی کاشانی افزود: ما باید دشمن را بشناسیم. ببینیم امام چه کرد؟ آن ملت چه کرد؟ امروز هم که رهبری راه امام را ادامه می‌دهد، چه حرفی برای گفتن دارد. با وحدت کلمه همان راه را برویم.

وی در پایان گفت: در حال حاضر ببینید عربستان با یمن چه می‌کند. البته این موضوع به ملت‌ها مربوط نیست اینها حاکمانند که چنین می‌کنند. این دنیا با این اوضاع و احوال و ناامنی، فساد و ظلم در دست یک گروهی از حاکمان است. این دنیا اگر منهای علی و فاطمه، اگر منهای مسیح و مریم، اگر منهای انبیا و اوصیا بود، یک لحظه قابل زندگی نبود. حکمت حق تعالی بود که توانست تا به اینجا برسد.


منبع : فردا

مطالب مرتبط با : ملت بزرگ ایران جواب دشمنی آمریکا دادند
دیدگاه شما در مورد : ملت بزرگ ایران جواب دشمنی آمریکا دادند

ملت بزرگ ایران جواب دشمنی آمریکا دادند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ