• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 25718 - تاریخ انتشار : جمعه 22 بهمن 1395 - ساعت: 14:33

چاپ

ثبت‌نام ۱۴۵۰ نفر برای دریافت مقرری بیکاری حادثه پلاسکو


مدیرکل تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی استان تهران با اعلام این که تاکنون 1450 نفر از کارگران و کسبه پلاسکو برای دریافت مقرری بیمه بیکاری ثبت‌نام کرده‌اند، گفت:10 میلیارد تومان برای پرداخت بیمه بیکاری کارگران درنظر گرفته شده است.

به گزارش میانخبر، حاتم شاکرمی مدیرکل تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی استان تهران با اشاره به ثبت‌نام 1450 نفر از کارگران و کسبه پلاسکو برای دریافت مقرری بیمه بیکاری، اظهار داشت: از این تعداد برخی از کارگران بیمه تامین اجتماعی نداشتند و با توجه به مصوبه هیات دولت از مقرری بیمه بیکاری برخوردار خواهند شد.

وی افزود: افراد ثبت‌نام شده پس از احراز هویت و صحت فعالیت در ساختمان پلاسکو با هماهنگی اتاق اصناف ایران به شعبات سازمان تامین اجتماعی معرفی شده‌اند.

شاکرمی گفت: از افراد ثبت‌نام شده 754 نفر دارای بیمه تامین اجتماعی بودند که به تناسب سابقه کار و فعالیت‌شان از ظرفیت‌های قانونی برای دریافت بیمه بیکاری تا 50 ماه بهره‌مند خواهند شد.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه یک ماه فرصت برای ثبت‌نام بیمه بیکاری به شاغلان پلاسکو وجود دارد، گفت: تا 30 روز پس از حادثه ثبت‌نام انجام خواهد شد و مقرری افراد ثبت‌نام شده نیز از این ماه پس از طی مراحل اداری به حساب‌شان واریز می‌شود.

مدیرکل تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی استان تهران با اشاره به اینکه جرائم بانکی و معوقات کسبه پلاسکو بخشوده خواهد شد، گفت: طبق برنامه‌ریزی‌ انجام شده مانده تسهیلات اصناف حاضر در پلاسکو به مدت 5 سال تقسیط خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که چه میزان اعتبار برای پرداخت مقرری بیکاری به اشخاص در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: 10 میلیارد تومان اعتبار برای این اقدام از سوی دولت آماده شده است، تا با توجه به شرایط به کارگران تخصیص پیدا کند.


منبع : فردا

مطالب مرتبط با : ثبت‌نام ۱۴۵۰ نفر برای دریافت مقرری بیکاری حادثه پلاسکو
دیدگاه شما در مورد : ثبت‌نام ۱۴۵۰ نفر برای دریافت مقرری بیکاری حادثه پلاسکو

ثبت‌نام ۱۴۵۰ نفر برای دریافت مقرری بیکاری حادثه پلاسکو تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ