• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 25725 - تاریخ انتشار : جمعه 22 بهمن 1395 - ساعت: 15:09

چاپ

بزرگ‌ترین نیروگاه خورشیدی کشور در همدان افتتاح شد


بزرگ‌ترین نیروگاه خورشیدی کشور در همدان با دستور مستقیم رئیس‌جمهور از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح شد.

به گزارش میانخبر، پژوهشی و فناوری از همدان، صبح امروز همزمان با ایام الله دهه فجر دو نیروگاه خورشیدی ۷ مگاواتی با اعتبار ۴۳ میلیارد تومان با مشارکت سرمایه‌گذار ایرانی و اروپایی، به دستور رئیس جمهور و از طریق ویدئو کنفرانس به بهره‌برداری رسید.


نیروگاه خورشیدی همدان از دو هفته پیش وارد مدار شد و امروز همزمان با چهارمین روز از دهه فجر با حضور وزیر نیرو، استاندار ومسئولین استان و سفیر آلمان در ایران همدان افتتاح شد.


پیش از این ظرفیت بزرگترین نیروگاه خورشیدی که در کشور به بهره برداری رسیده بود یک مگاوات بیشتر نبود که با افتتاح و بهره‌برداری از این دو نیروگاه در همدان می‌توان گفت بزرگ‌ترین نیروگاه خورشیدی کشور در استان همدان با سرمایه گذاری ۱۶ میلیون یورو به ازای هر دو نیروگاه و ۶۰ هزار پنل خورشیدی در این دو نیروگاه نصب شده است.


لازم به ذکر است که یکی از این دو نیروگاه به نام «خلیج فارس» در مزرعه «احیایی» واقع در ۳۵ کیلومتری شهر همدان با سرمایه‌گذاری یک شرکت آلمانی و مشارکت یک شرکت ایرانی در حال احداث است.


نیروگاه دیگر در نزدیکی پلیس راه همدان در مزرعه «اسلامی» با عنوان «امیر کبیر» به مساحت ۱۰ هکتار قرار دارد.


شواهد نشان از استفاده از تجهیزات ساخت داخل کشور در این دو نیروگاه دارد و آمار ها نشان می دهد در کل کشور ۱۰ مگاوات برق از نیروگاه خورشیدی تولید می شود که با افتتاح این نیروگاه میزان برق تولیدی به وسیله نیروگاه های خورشیدی در کشور به ۱۴ مگاوات رسیده است.


منبع : دانا

مطالب مرتبط با : بزرگ‌ترین نیروگاه خورشیدی کشور در همدان افتتاح شد
دیدگاه شما در مورد : بزرگ‌ترین نیروگاه خورشیدی کشور در همدان افتتاح شد

بزرگ‌ترین نیروگاه خورشیدی کشور در همدان افتتاح شد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ