• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 25735 - تاریخ انتشار : جمعه 22 بهمن 1395 - ساعت: 15:36

چاپ

۷۰ میلیون دلار فرش به آمریکا صادر شد


رئیس مرکز ملی فرش ایران با بیان اینکه در ۱۰ ماه ابتدای امسال صادرات فرش دستباف از نظر وزنی و ارزشی نسبت به سال گذشته رشد داشته است، گفت: ۵ هزار تن فرش دستباف به ارزش ۲۷۵ میلیون دلار طی این مدت صادر شده است.

به گزارش میانخبر، رئیس مرکز ملی فرش ایران با بیان اینکه در ۱۰ ماه ابتدای امسال صادرات فرش دستباف از نظر وزنی و ارزشی نسبت به سال گذشته رشد داشته است، گفت: ۵ هزار تن فرش دستباف به ارزش ۲۷۵ میلیون دلار طی این مدت صادر شده است.

حمید کارگر رئیس مرکز ملی فرش ایران در گفت‌وگو با فارس، با بیان اینکه فرش دستباف ایران به عنوان یکی از اقلام عمده صادرات غیرنفتی است، گفت: طبق اعلام گمرک در 10 ماه ابتدایی امسال 4 هزار و 492 تن فرش دستباف به ارزش 275 میلیون دلار از کشور ما صادر شده است.

وی افزود: از نظر وزنی نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از 10 درصد و به لحاظ ارزشی نزدیک 19.9 درصد رشد نشان می‌دهد و در واقع، صادرات فرش هم از نظر ارزشی و هم از نظر وزنی، نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

کارگر با بیان اینکه بخش اعظم رشد صادراتی ناشی از سرگیری صادرات فرش به آمریکا است، بیان داشت: به طوری که در 10 ماه ابتدای امسال نزدیک به 70 میلیون دلار فرش دستباف از ایران به آمریکا صادر شده، در حالی که در سال گذشته و 5 سال گذشته صادرات مستقیم فرش به آمریکا نداشته‌ایم.

وی اظهار امیدواری کرد، روند افزایش صادرات در دو ماه پایانی سال ادامه یابد و در سال آینده هم شاهد تداوم صادرات باشیم.

رئیس مرکز ملی فرش ایران، گفت: امکان صادرات فرش دستباف ایران از سال 2010 تا 2016 به ایالات متحده آمریکا وجود نداشت، اما بعد از برجام، ممنوعیت مربوطه برداشته شد و تجار ایرانی توانستند فرش را به آمریکا صادر کنند.

کارگر افزود: طبیعی است بعد از 5 سال عدم حضور در آمریکا، امسال شاهد رشد صادرات به آن کشور باشیم، اما ماندگاری و تداوم حضور در بازار آمریکا منوط به تبلیغات مؤثر در کنار شناخت ذائقه و سلیقه مخاطبان و مصرف‌کنندگان آمریکایی و همچنین سنجش و بررسی نوع عملکرد رقبای ما به ویژه هند و پاکستان در پنج سال گذشته است و نباید رشد صادراتی ماه‌های اخیر موجب ساده‌انگاری شود و برای تداوم این رشد باید تدبیر کرد.


منبع : تابناک

مطالب مرتبط با : ۷۰ میلیون دلار فرش به آمریکا صادر شد
دیدگاه شما در مورد : ۷۰ میلیون دلار فرش به آمریکا صادر شد

۷۰ میلیون دلار فرش به آمریکا صادر شد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ